۲۲ اسفند ۱۳۹۸ | 12:33
کد خبر : 3430

مطابق وعده میدکو: فولاد زرند ایرانیان آماده بهره برداری شد/ یک اتفاق خوب صنعتی در روزهایی از جنس تحریم و ویروس

در روز ۲۰ اسفند ۹۸ بهره برداری از واحد اگلومراسیون به عنوان اصلی ترین بخش فرایندی کارخانه شرکت فولاد زرند ایرانیان با حضور علی اصغر پورمند مدیرعامل هلدینگ میدکو، مدیران فولاد زرند ایرانیان و مدیران ارشد استانی و محلی و در بحبوحه مسایل و مشکلات اجتماعی حاصل از اپیدمی بیماری کرونا، رسما افتتاح شد.

قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد در تماس تلفنی خود به جمع حاضر در مراسم تاکید کرد: به سرانجام رسیدن این کار بزرگ توسط سرداران و سربازان اقتصادی وطن عزیز اسلامیمان، جای شکر و سپاس از ایزد منان دارد.

صادق زاده فرماندار شهرستان زرند در تعبیری شنیدنی خطاب به مدیران دست اندرکار راه اندازی این پروژه صنعتی بیان کرد: شما مردان بی ادعا و مخلصی هستید که در جبهه اقتصادی مبارزه می کنید، شما سلیمانی های اقتصادی این کشورید و با تلاش شما در اقتصاد هم در جهان سربلند و پیروز خواهیم ماند.

حجت الاسلام محمدی رئیس دادگستری شهرستان زرند نیز با اشاره به اشتغالزایی بالای این واحد صنعتی گفت: بنده در جریان نیروی استخدامی و بومی شرکت فولاد زرند ایرانیان هستم و می دانم این شرکت بیش از ۷ هزار نفر اشتغالزایی نموده و به عنوان یک‌مقام قضایی می توانم اعلام کنم که با این توسعه صنعتی، قطعا شاهد کاهش پرونده های جزایی در منطقه خواهیم بود.

پورمند نیز در این مراسم از حمایت های سهامداران میدکو به عنوان یک شرکت سهامی عام و تلاش همه جانبه همکاران و دست اندرکاران این پروژه قدردانی نمود.

وی تاکید کرد: شکوفایی تفکر صنعتی و تولیدی و شکوه دستاوردهای هلدینگ میدکو متاثر از نگاه بلند و حمایت های بی دریغ مادی و معنوی دکتر مجید قاسمی و همکاران و همراهان وی در بانک پاسارگاد و همراهی و حمایت سهامداران این مجموعه بوده است.

مجتمع فولاد زرند ایرانیان یکی از بزرگترین پروژه های شرکت میدکو می‌باشد که با تولید سالانه ۱٫۷ میلیون تن فولاد به عنوان دومین واحد تولید فولاد به روش کوره بلند وارد مدار تولید می شود. این راه اندازی با شروع به کار کارخانجات انتقال مواد و آگلومراسیون آغاز و در ادامه کارخانجات کوره بلند، اکسیژن و فولاد نیر در مدار قرار خواهد گرفت.

در این واحد فولاد سازی تامین و فعالیت تمامی مراحل زنجیره فولاد طراحی و پیش بینی شده و به عنوان یکی از بزرگترین و کاملترین واحد ها و دستاوردهای صنعتی کشور پس از انقلاب اسلامی رخ نمایی می کند. نکته حائز اهمیت، آماده سازی این مجتمع بزرگ صنعتی و قرار گرفتن در آستانه بهره برداری و ورود به مدار تولید طبق برنامه قبلی و وعده هلدینگ میدکو مبنی بر اتمام پروژه در اسفندماه ۱۳۹۸ با وجود تحمیل تحریم های شدید و ظالمانه بین المللی بر اقتصاد و صنعت کشور طی دو سال اخیر و رویارویی با مسایل و بحرانهای اجتماعی همچون بیماری کرونا در چند ماه اخیر بوده است. لازم به ذکر است به زودی و پس از عبور از شرایط فعلی و گذار از بحران حاصل از اپیدمی این بیماری، شاهد جشن آغاز تولید فولاد در دومین واحد کوره بلند ایران خواهیم بود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ