۰۵ مهر ۱۳۹۹ | 19:20
کد خبر : 23873

اقدامات و برنامه های بانک رفاه کارگران در راستای اشتغال زایی و محرومیت‌زدایی

بانک رفاه کارگران طی سال های اخیر بخش قابل توجهی از توان و ظرفیت خود را صرف امور مربوط به اشتغالزایی و محرومیت زدایی کرده است.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران ، با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور، نیاز به ایجاد اشتغال و کمک به معیشت مردم امری است که نه تنها دولت بلکه هر سازمان و ارگانی باید در سطح و توان خود در این راه قدم بردارد و باید تا جایی که می تواند در این جنگ اقتصادی گامی مؤثر بردارد.

 

بانک رفاه کارگران یکی از ارگان هایی است که طی سال های اخیر گام های موثری در راستای اشتغال زایی و همچنین محرومیت زدایی برداشته و سعی کرده خود را در مسیر کمک به مردم قرار دهد.

 

*تشکیل مرکز حمایت های اجتماعی در مناطق محروم

اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران اخیراً در بازدید از خیریه جواد الائمه که به منظور کمک به مردم و ایجاد اشتغال با همکاری این بانک تشکیل شده است، اظهار داشت: از اهداف اصلی بانک رفاه کارگران، همکاری و تعامل با فعالان اقتصادی با رویکرد ایجاد اشتغال در مناطق محروم کشور است که شکل‌گیری مرکز حمایت های اجتماعی در این مناطق از برنامه‌های جدید و در دست اجراست تا بتوانیم در مسیر تحقق شعار سال که “جهش تولید” است، گام برداریم.

 

وی همچنین، ضمن تأکید بر تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، راه اندازی کارگاه های کوچک و ایجاد اشتغال در مناطق محروم افزود: استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان بانک رفاه اقدام بسیار خوبی است که انجام شده و این امر مورد توافق قرار گرفته است.

 

* اختصاص اعتبار ۱۶ میلیون دلاری برای احداث بیمارستان

یکی از اقداماتی که بانک رفاه در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال انجام داده، توجه به بخش سلامت به ویژه در مناطق محروم است که از آن جمله می توان به، تخصیص اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال و ۱۶ میلیون دلار برای احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی فوق تخصصی اشاره کرد که قرار است این بیمارستان به عنوان بزرگترین بیمارستان جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان فعالیت خود را شروع کند.

 

همچنین مبلغ ۲۹۰ میلیارد ریال و ۱۷ میلیون دلار اعتبار ارزی برای احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در زاهدان در نظر گرفته شده است و کارکنان بانک رفاه نیز پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان اهدا کردند.

 

*اعطای ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال خانگی در سیستان

علاوه بر این در بخش حمایت اجتماعی و اشتغالزایی نیز مبلغ ۷۰ میلیارد ریال به عنوان تسهیلات مشاغل خانگی ، مبلغ ۶۵۰ میلیارد ریال برای ۲۵۲۱ فقره وام قرض الحسنه ازدواج، مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برای کمک به نوسازی دانشگاه علوم پزشکی و احداث یک مدرسه ۶ کلاسه در روستای سنجرانی شهرستان هامون از دیگر مصوبات بانک رفاه کارگران در جهت کمک به مردم آسیب دیده استان سیستان و بلوچستان بوده است.

 

همچنین، در کنار حمایت از صنایع دستی و مشاغل خانگی، در بخش کلان نیز ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه مشارکت از محل منابع بانک و صندوق توسعه برای پروژه ساخت و تجهیز هتل دلفین چابهار، ۱۵۰۰ میلیارد ریال بودجه به دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی و پروژه‌های عمرانی، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال برای توسعه فعالیت‌های شرکت نگین صنعتی صندوق توسعه،۱۰ میلیارد ریال بخشش سود و جرائم تاخیر بدهکاران بانک بابت تسهیلات اختصاص داده است.

 

*تسهیلات ۳ هزار میلیارد تومانی به بنگاه های کوچک

گفتنی است، اقدامات بانک رفاه کارگران برای رشد اشتغال و تولید، مربوط به یک سال اخیر نبوده، بلکه این اقدامات از سالهای گذشته شروع شده، به نحوی که از سال ۱۳۹۲ تا آذر ماه ۱۳۹۸ حدود مبلغ ۳ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

 

بر اساس این گزارش، بانک رفاه کارگران در طرح برکت (تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به منظور بهره برداری بهینه از ظرفیت های استان های محروم در جهت ایجاد و تثبیت اشتغال) و قرض الحسنه مشاغل خانگی، اشتغال زایی و کارفرمایان طرح های مددجویی کمیته امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازه زمانی مبلغ ۷۱۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

 

*وام های بلاعوض و قرض الحسنه برای محرومیت زدایی استان کرمان

گفتنی است، محرومیت زدایی به عنوان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که از ابتدای انقلاب تا کنون به آن توجه شده و همه دولت ها سعی کرده اند هر کدام به هر نحوی این مشکل را حل کنند. بانک رفاه کارگران نیز در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، سعی کرده در مناطق محروم از جمله استان کرمان منشأ اثر باشد.

 

اسماعیل لله گانی مدیرعامل این بانک که به استان کرمان سفر کرده بود در جلسه شورای اداری شهرستان شهداد که با حضور جمعی از مسئولان عالی اجرایی این استان برگزار شد، خاطر نشان کرد: بانک رفاه کارگران علاوه بر انجام ماموریت های ویژه خود و کسب سود به عنوان یک بنگاه اقتصادی، ایفای تعهدات اجتماعی در قالب کمک به رونق تولید، اشتغالزایی و محرومیت زدایی در مناطق محروم را در دستور کار خود قرار داده است.

 

در ادامه این بازدید و حضور مدیرعامل بانک در شهرستان شهداد استان کرمان، محمد رضا پور ابراهیمی رئیس کمیسون اقتصادی مجلس به حمایت های بانک رفاه کارگران در زمینه اشتغال، تولید و بخش های اقتصادی اشاره کرد و گفت: بر اساس توافقات انجام شده قرار است بانک رفاه کارگران برای احداث تعدادی واحد مسکونی به منظور تخصیص مددجویان کمیته امداد در این منطقه کمک کند.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه مسائل مربوط به بخش کشاورزی نیز قرار شد شهداد از طریق قرارگاه سازندگی بسیج و سپاه ثارالله استان کرمان مورد حمایت قرار گیرد، بنابراین امیدواریم در طول هفته های آینده آغاز طرح بهبود بازسازی و لایه روبی قنوات کشاورزی در حوزه شهداد در سطحی مشخص با حمایت بانک رفاه کارگران آغاز شود، تا علاوه بر کمک به بخش کشاورزی، به بهبود شرایط اقتصادی، اشتغال، معیشت و مهاجرت معکوس اهالی شهرستان شهداد کمک شود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ