۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | 19:31
کد خبر : 22757

اختصاص ۳۱۵ میلیارد ریال برای توسعه معادن خراسان شمالی

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان در سال جاری، ۳۱۵ میلیارد ریال برای توسعه معادن خراسان شمالی اختصاص داده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست شورای معادن استان خراسان شمالی با بیان این مطلب گفت: این سازمان ۲۰۰ میلیارد ریال برای اکتشاف معدنی استان و ۱۱۵ میلیارد ریال برای طرح ایجاد حفاظت معدن آلبلاغ اختصاص داده است.

 

وی ادامه داد: اکنون مشاور طرح برای پهنه ۶ هزار کیلومتر مربعی انتخاب و به استان معرفی شده و مشاور کار خود را آغاز کرده است. طی موعد مقرر (طی یک سال)، پهنه تحویل خواهد شد. رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: در صورت واگذاری پهنه های جدید، آمادگی انجام فعالیت های اکتشافی در آن ها را داریم.

 

اتمام فاز پی جویی معدن آلبلاغ تا پایان آبان

غریب پور با اشاره به اینکه پهنه اکتشافی معدن سرب و روی آلبلاغ اواخر اردیبهشت در اختیار ما قرار گرفت، تصریح کرد: مجوز زیست محیطی این معدن دریافت شد و اکنون، فاز نخست شناسایی این معدن انجام شده و پروانه صادر شده است. وی ادامه داد: در فاز پی جویی، ۳۴۰ نمونه به آزمایشگاه مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ارسال شده و در کل فاز پی جویی تا پایان آبان به اتمام می رسد. رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با همکاری نهادهای ذیربط ، در معدن آلبلاغ، با انجام عملیات حفاری و آتشباری، ۳۶ تونل غیرمجاز مسدود شد.

 

وی ادامه داد: همچنین، ۲ کانتینر برای عملیات اکتشافی مستقر شده است. برای حفاظت از معدن نیز مناقصه گذاشته شد اما به خاطر شرایط منطقه، استقبال نشد و قرار است تجدید مناقصه صورت گیرد.

 

استقبال از حضور بخش خصوصی در ایجاد صنایع فرآوری

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ایمیدرو برای حضور بخش خصوصی در ایجاد صنایع فرآوری در منطقه استقبال می کند، اذعان داشت: با توجه به وجود حدود ۲۵۰ معدن در این استان، کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در این استان حضور خواهد یافت.

 

وی ادامه داد: این کارگروه موضوع زیرساخت های معدنی، اعطای تسهیلات ازصندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت های معدنی و موانع پیش روی این معادن را بررسی خواهد کرد.

 

پیشنهاد الحاق فولاد اسفراین به فولاد مبارکه

غریب پور با اعلام آمادگی ایمیدرو برای واگذاری فولاد اسفراین به شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: فولاد اسفراین تاکنون روند تولید مناسبی داشته اما ظرفیت های مناسبی برای توسعه فولادهای آلیاژی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر دارد.

 

وی ادامه داد: امیدواریم با الحاق فولاد اسفراین به شرکت فولاد مبارکه، منجر به رشد و توسعه اسفراین شود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ