۲۶ بهمن ۱۳۹۸ | 22:37
کد خبر : 2271

دکتر مصطفی سالاری/ سال آینده را بدون بدهی معوق به مراکز درمانی طرف قرارداد آغاز می‌کنیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: هفت ماه پیش مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان بود و امروز به مرحله‌ای رسیده‌ایم که تمامی مطالبات جاری و معوق به دانشگاه‌های علوم پزشکی تسویه می‌شود و سال آینده را بدون بدهی معوق به مراکز درمانی طرف قرارداد آغاز می‌کنیم.
به گزارش برداشت روز به نقل ازاداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترمصطفی سالاری در مراسم بهره‌برداری از پایگاه اطلاعات برخط بیمه‌شدگان که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، اظهار داشت: مجموع مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی از سازمان تأمین اجتماعی ۴۵۰۰ میلیارد تومان است که طی روزهای آینده تسویه می‌شود.

وی در مورد بدهی به مراکز غیردانشگاهی نیز گفت: در پایان امسال مجموع مطالبات جاری و معوق مراکز درمانی غیر دولتی طرف قرارداد به ۵۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که برای پرداخت آن برنامه‌ریزی صورت گرفته و سال آینده را بدون بدهی به مراکز طرف قرارداد شروع خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از برنامه این سازمان برای توسعه مراکز درمانی مطابق با سطح بندی خبر داد و گفت: درحال ایجاد آمادگی در بودجه سال آینده هستیم و می‌توانیم در حوزه‌های مختلف خدمات درمانی را در سطوح مشخصی به جامعه ارائه دهیم و آمادگی داریم که این برنامه را پیش ببریم. در این زمینه بهره‌برداری از فناوری اطلاعات می‌تواند تأثیرگذار باشد.

سالاری همچنین از اهتمام وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت در بحث پرونده الکترونیک تشکر کرد و گفت: آمادگی همکاری و مشارکت در پیشبرد این برنامه‌ها را داریم و از ظرفیت وزارت ارتباطات نیز کمک می‌گیریم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: پرونده الکترونیک اهمیت بالایی دارد، باعث مدیریت هزینه می‌شود و به حفظ سلامت مردم کمک می‌کند.

سالاری با اشاره به اینکه با پیشگیری از تجویزهای اضافه و تکراری، آماده همکاری برای اجرای طرح «استحقاق‌سنجی» هستیم، گفت: سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند به خوبی از این ظرفیت استفاده کند به طوری که پرداخت‌های ما به مراکز طرف قرارداد نیز با سرعت بیشتری قابل انجام خواهد بود که منجر به کنترل هزینه نیز می‌شود. همچنین بیمه‌شدگان از تجویزهای بهتری استفاده می‌کنند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ