۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 22:18
کد خبر : 164716

ابر طرح زمزم سه با کاتالیست‌های خوارزمی به ظرفیت اسمی رسید

مگامدول زمزم ۳ مجتمع فولاد خوزستان، که بهمن ماه ۱۴۰۲ با نظارت متخصصان مهندسی فرآیند شرکت گسترش فناوری خوارزمی وارد مدار تولید شده بود، به گفته مدیرعامل این شرکت به ظرفیت تولید اسمی خود رسید.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی خوارزمی، ظرفیت اسمی تولید واحد احیاء مستقیم زمزم سه، ۲۲۰ تُن بر ساعت است. با در نظر گرفتن اولین روز کاری این کارخانه یعنی ۲۰ بهمن ۱۴۰۲، شامگاه چهارم اردیبهشت ماه امسال‌، تبلور افتخار، اقتدار و ایستادگی در عمل کارشناسان فولاد خوزستان نمایان شد و چهل و پنج روز قبل از پیش‌بینی‌های صورت گرفته، کارخانه زمزم سه به ظرفیت نامی رسید.
این طرح بزرگ با ظرفیت تولید ۲٫۲ میلیون تنی، دارای ۶ ردیف تیوب ریفرمر است که هر ردیف شامل ۹۵ تیوب و مجموعا ۵۷۰ تیوب ۱۰.۵ اینچی است که تماما با کاتالیست‌های گسترش فناوری خوارزمی بارگذاری شده‌اند.
شرکت گسترش فناوری خوارزمی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کاتالیست کشور، ضمن عرض تبریک به کلیه تلاشگران مجتمع عظیم فولاد خوزستان و شرکت مهندسی فن آور معادن و فلزات (MMTE) بابت این موفقیت بزرگ، امیدوار است تا در سایه درایت متخصصین فولاد کشور، شاهد پیشرفت های روزافزون این صنعت در ایران باشیم.

تجارتخانه آراد برندینگ