۰۵ مرداد ۱۴۰۱ | 16:11
کد خبر : 98675

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو تاکید کرد :

نقش آفرینی نوین سازمان های توسعه ای با آینده پژوهی اقتصادی صنعتی

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در نخستین نشست هم اندیشی سازمان های توسعه ای که به میزبانی این سازمان برگزار شد ، بر نقش آفرینی های نوین سازمان های توسعه ای در مسیر پیشرفت کشور از طریق آینده پژوهی های اقتصادی و صنعتی و باز تعریف کارکردهای این سازمان ها در اسناد بالادستی از جمله در برنامه هفتم توسعه تاکید کرد .

به گزارش برداشت روز، نبوی در جمع مدیران و نمایندگان سازمان های توسعه ای حاضر در این نشست با اشاره به اینکه فعالیت این نهادها عامل مهم شتاب بخش پیشرفت های اقتصادی در کشور های توسعه یافته دنیا بوده است، گفت : باز طراحی ماموریت های سازمان توسعه ای کشورمان منطبق با نیازهای روز و سرعت تحولات فناوری از ضرورت های امروز این سازمان ها بشمار می روند.

وی با اشاره به مشکلات متعددی که سازمان های توسعه ای از جمله ایدرو در حال حاضر با آن مواجه اند ، تصریح کرد : هدف از برگزاری این هم اندیشی ها ، بهره جویی از خرد جمعی و هم افزایی برای ارائه پیشنهادهای کارشناسانه از جمله در فرایند تدوین و تصویب قوانین و مقررات تسهیل کننده در اسناد بالادستی به ویژه برنامه هفتم توسعه است .

 

نبوی افزود: سازمان های توسعه ای در بازتعریف نوین خود در زمینه کمک به سرمایه گذاری به عنوان محرک عمل می کنند و بهم رسانی بین بخش های دانش بنیان با تولید کنندگان صنعتی را برعهده دارند، و همچنین از طریق مهیا کردن مقدمات سرمایه گذاری های مشارکتی و روش های نوین تامین منابع مالی، حضور پررنگ تر بخش خصوصی را برای مشارکت در پروژه ها فراهم می کنند.

 

وی همچنین آینده پژوهی صنعت را یکی از اقداماتی عنوان کرد که سازمان های توسعه ای با ورود به این عرصه می توانند افق های تازه توسعه اقتصادی کشور را به ویژه در حوزه های نوین بگشایند.

 

در این نشست مدیران ونمایندگان سازمان های توسعه ای همچون ایمیدرو ، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ، شرکت ملی نفت و شرکت ملی پتروشیمی و… نیز دیدگاه های خود را در خصوص مسائل ، چالش ها و الزامات قانونی این سازمان ها ارائه کردند.