۰۳ مرداد ۱۴۰۱ | 15:58
کد خبر : 98397

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو خبر داد :

پشتیبانی ۱۲۰۰ میلیاردی ایدرو از تولیدکنندگان جاسک-گواتر

معاون وزیر و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : این سازمان در طرح حمایت از واحد های تولیدی صادرات گرا در سواحل مناطق محروم جاسک تا گواتر تاکنون با تعهد و تخصیص پرداخت حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال کمک های فنی اعتباری در قالب یارانه سود تسهیلات از احداث این واحد ها پشتیبانی کرده و این روند برای ۱۳ واحد دیگر نیز ادامه دارد .

به گزارش برداشت روز، به گفته علی نبوی ۱۴ طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی مستقیم ۶۸۰ نفر با حمایت این سازمان تاکنون در این مناطق به بهره برداری رسیده اند.

 

واحد تکثیر لارو ( شفیره ) و پرورش بچه میگو در استان هرمزگان با ظرفیت سالانه ۵۰ میلیون قطعه ، فاز جدید افزایش ظرفیت و توسعه محصول انواع کنسرو ماهی تن در کنارک و کارخانه فرآوری کرومیت در استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت سالانه ۷۹ هزار تن از جمله طرح های به بهره برداری رسیده و مورد پشتیبانی ایدرو بوده است .

 

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو همچنین از آغاز عملیات اجرایی احداث ۹ طرح با برآورد سرمایه گذاری بیش از ۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم قریب به ۲۰۰ نفر در سواحل جاسک – گواتر خبر داد.

 

۴ طرح جدید نیز با برآورد سرمایه گذاری ۴۲۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم ۱۵۰ نفر در مراحل نهایی صدور مصوبه بهره مندی از این حمایت ها هستند.

 

طرح ایجاد و توسعه مجتمع های تولیدی صادرات گرا در سواحل جاسک تا گواتر براساس برنامه ششم توسعه کشور تعریف شده و بر این مبنا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان مجری این طرح و با هدف ایجاد اشتغال پایدار و مولد، رونق و ارتقا سطح اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده بر مبنای ظرفیت ها و مزایای موجود در منطقه از طریق کاهش هزینه سرمایه گذاری با تخصیص یارانه سود تسهیلات به متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه صنعتی اقدام می کند.