۰۱ مرداد ۱۴۰۱ | 20:17
کد خبر : 98149

تا پایان تیرماه سال جاری صورت گرفت:

استفاده ۲۷ هزار طرح اشتغال روستایی از تسهیلات بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون تا پایان تیرماه سال جاری به 27 هزار و 418 طرح روستایی و عشایری تسهیلات پرداخت کرده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، اطلاعات سامانه کارا نشان می‌دهد که تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در سرفصل اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۵۴ هزار و ۱۰۰ شغل در سراسر کشور ایجاد کرده است.
بانک توسعه تعاون به‌عنوان نهاد مالی توسعه‌ای و به‌عنوان بانک عامل در این طرح بزرگ ملی توانسته است به ۲۷ هزار و ۴۱۸ طرح در تمام استان‌های ایران تسهیلات اشتغال پایدار را تخصیص دهد.
استان‌های کرمانشاه با ۴۷۹۸ طرح، سیستان و بلوچستان با ۱۹۶۵، گلستان با ۱۴۶۱، گیلان با ۱۳۵۴ و خراسان رضوی با ۱۱۹۹ طرح در رتبه‌های اول تا پنجم تعداد طرح‌های پرداختی در این طرح ملی قرار دارند.
اطلاعات سامانه کارا نشان می‌دهد، استان کرمانشاه با ۵۹۳۸ اشتغال ایجاد شده در رتبه اول، استان‌های خراسان رضوی با ۴۳۲۱، سیستان و بلوچستان با ۲۸۰۶، فارس با ۲۵۵۵ و هرمزگان با ۲۲۸۸ در رتبه دوم تا پنجم اشتغال‌زایی قرار دارند.
همچنین استان‌های کرمانشاه با پرداخت ۲۳۹۹ میلیارد ریال، سیستان و بلوچستان با ۱۷۳۴، خراسان رضوی با ۱۶۷۸، مازندران با ۱۳۲۸ و گیلان با ۱۲۵۶ میلیارد ریال در رتبه‌های اول تا پنجم میزان پرداخت تسهیلات قرار دارند.
از ابتدای اجرای طرح «اشتغال پایدار روستایی و عشایری»، بانک توسعه تعاون به‌عنوان بانک عامل این طرح اقدامات و فعالیت‌های اثرگذاری در این موضوع انجام داده است.
بانک توسعه تعاون در کنار دو بانک و یک صندوق کارآفرینی وظیفه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری را بر عهده دارد. این طرح بزرگ ملی از سال ۱۳۹۷ به‌طور رسمی آغاز شده است.