۳۱ تیر ۱۴۰۱ | 20:38
کد خبر : 98045

وام بانک سپه | مبلغ وام بانک سپه | واریز وام بانک سپه

بانک سپه وام قرض الحسنه می دهد | جزئیات پرداخت وام بانک سپه چیست؟

بانک سپه به سپرده گذاران خود مبلغ 50 میلیون تومان وام می دهد. جزئیات پرداخت وام بانک سپه را بخوانید.

به گزارش برداشت روز، وام بانک سپه واریز می شود. سپرده گذاران برای دریافت وام بانک سپه باید مبلغی را در بانک به عنوان سپرده واریز کنند. اقساط وام بانک سپه چگونه خواهد بود؟ بازپرداخت وام بانک سپه چند ماهه است؟

اخیرا بانک سپه اعلام کرد که وام قرض‌الحسنه تا سقف ۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند. اما شرایط دریافت این وام چیست؟

آنطور که این بانک اعلام کرد اقساط این وام یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و مدت بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است.

شرایط دریافت وام ۵۰ میلیونی بانک سپه
مبلغ وام بانک سپه به میزان سپرده افراد در بانک دارد. ضمن اینکه متقاضیان این وام باید به مدت سه ماه مبلغی را در بانک سپرده‌گذاری کنند.

این سپرده‌گذاری باید سه ماه در حساب دست‌نخورده بماند. پس از آن بانک ۲۰۰ درصد مبلغ سپرده‌گذاری‌شده یا چهار برابر آن را به متقاضی وام می‌دهد.

ضمن اینکه دریافت وام بانک سپه به یک ضامن نیاز دارد. البته این وام در قالب کارت و وام خرید کالا به متقاضی پرداخت می‌شود و افراد می‌توانند از فروشگاه‌های طرف قرارداد بانک سپه خرید کنند.

«این وام قرض‌الحسنه نیست»
تجارت‌نیوز در گزارشی به این موضوع پرداخت. در ادامه نظر برخی از مخاطبان را نسبت به سود وام بانک سپه می‌خوانید.

«این وام کجاش قرض الحسنه هست. هر یک میلیون تو سه سال سیصد هزار تومان سود روش میاد. این وام هجده درصد هست.»

«من ۵۰ تومن وام ۷ درصد گرفتم ماهی ۱.۵۰۰ قسط میدم. ۳۶ ماهه. این وام چطور ۴ درصد هست بعد قسطش ۱.۸۰۰. »

«کارمزد وام ۵۰ میلیونی با نرخ ۴ درصد اقساط ۳۶ ماهه زیر ۴ میلیون میشه.»

انتقادات به شرایط دریافت وام بانک سپه
برخی از مخاطبان نیز به شرط سپرده‌گذاری آن انتقاد دارند.

«الان مردم احتیاج دارن شما میگین ۳ ماه بمونه اونم با سود ۱۸ درصد.»

«عزیز دلم هر فروشگاهی بری ماهی دو میلیون بدی هر چی لازم داری میتونی خرید کنی. پس دیگه وام میخوایم چیکار؟»

«ملت اگه پول داشته باشن سه ماه بزارن بانک همونو میخورن دیگه چه نیازی به وام.»

«فقط اینکه چرا باید حتما از اونجا که شما میگید خرید کنند که به سودی دیگه بدهند. شاید من لنگ ماشینم یا برای چی دیگه بخوام.»

«اگه من کارگر پول داشتم نمی‌رفتم وام بگیرم اونوقت زیر قسطش بمانم. اگه واقعا کمک هستش بدون سپرده به من کارگر وام بدن دیگه.»

وام ۵۰ میلیونی بانک سپه با سود ۴ درصد | شرایط دریافت وام چیست؟
اگرچه قرار بود طبق دستور رئیس جمهور، بانک‌ها بدون ضامن و به صورت فوری به مردم وام خرد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بدهند، اما کمتر بانکی چنین وامی را پرداخت می‌کند.

اگرچه بسیاری از بانک‌ها وام خرد بدون ضامن را پرداخت نمی‌کنند، اما تعدادی از آنها با شرایط خاصی به متقاضیان وام می‌دهند. مانند وام فوری ۵۰ میلیونی بانک سپه.

این بانک اعلام کرده که اخیرا تا سقف ۵۰ میلیون تومان به متقاضیان وام قرض‌الحسنه با سود چهار درصد پرداخت می‌کند. وامی که اقساط آن کمتر از دو میلیون تومان در ماه است.

 

شرایط دریافت وام ۵۰ میلیونی بانک سپه
مشتریان بانک سپه می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان از این بانک وام بگیرند. اما مبلغ وام دریافتی این افراد بسته به سپرده‌ای است که افراد در بانک دارند.

به عبارتی متقاضیان باید به مدت سه ماه مبلغی را در بانک سپرده‌گذاری کنند و سپس بانک ۲۰۰ درصد مبلغ سپرده‌گذاری‌شده یا چهار برابر آن را به متقاضی وام می‌دهد. مبلغ سپرده باید حداقل به مدت سه ماه دست‌نخورده در حساب باقی بماند.

پس از دریافت وام، بانک هیچ مبلغی را به‌عنوان مسدودی نگه نمی‌دارد و متقاضی می‌تواند هر زمان که بخواهد سپرده اولیه را از حساب خود برداشت کند.

سود و اقساط وام بانک سپه
وام ۵۰ میلیونی بانک سپه در قالب وام قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و سود آن تنها چهار درصد است. مدت‌زمان بازدپرداخت این وام هم ۳۶ ماهه و اقساط آن یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

کل سودی که در این دوره باید به بانک پرداخت کرد حدود ۱۵ میلیون تومان است. یعنی متقاضی در پایان ۳۶ ماه باید مبلغ ۶۵ میلیون تومان را به بانک برگرداند.

دریافت وام بانک سپه تنها به یک ضامن نیاز دارد و متقاضیان نباید چک برگشتی یا بدهی معوق به سیستم بانکی داشته باشند.

نکته قابل توجه این است که وام مذکور در قالب کارت و وام خرید کالا به متقاضی پرداخت می‌شود و متقاضی می‌تواند از فروشگاه‌های طرف قرارداد این بانک خرید کند.

منبع: تجارت نیوز