۱۵ آذر ۱۳۹۸ | 16:55
کد خبر : 905

گران ترین کشورهای جهان برای زندگی

چه بخواهید کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنید، چه نه، احتمالا درمورد لیست گران ترین کشورهای دنیا کنجکاو باشید. شرکت «MoveHub» در زمینه‌ی کمک به مهاجرت افراد فعالیت می‌کند. این شرکت، اخیرا نتیجه‌ی بررسی‌های خود را در مورد گران‌ ترین کشورهای دنیا برای زندگی، منتشر کرده است که در ادامه مقاله می‌خوانید.
شرکت «MoveHub» برای ارزیابی و تعیین فهرست گران‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی، عوامل متعددی را در نظر گرفته است، از جمله هزینه‌ی خرید مواد غذایی، هزینه‌ی حمل‌ونقل عمومی، صورت‌حساب‌ها و قبض‌ها، رستوران‌ها و هزینه‌ی کرایه‌ی مکانی برای زندگی. این عوامل در یک فهرست گردآوری شده‌اند. شهر نیویورک به عنوان معیار برای این ارزیابی تعیین شده است.

برای شهر نیویورک در این فهرست امتیاز ۱۰۰ در نظر گرفته شده است و کشورهای دنیا براساس این معیار، امتیازبندی شده‌اند. بنابراین، کشوری که امتیاز بالای ۱۰۰ دریافت کرده است از نیویورک گران‌تر است و کشوری که امتیازی کمتر دارد، ارزان‌تر است. به عنوان مثال، انگلستان امتیاز ۵۱٫۳ را دریافت کرده است و در فهرست گران‌‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی، در رده‌ی بیست‌ونهم قرار دارد. درادامه، فهرست گران‌‌ترین کشورهای دنیا را برای زندگی مشاهده می‌کنید.
۲۰. غنا
غنا با امتیاز ۵۳٫۸۹ یکی از موفق‌ترین کشورهای آفریقایی است. این موفقیت و پیشرفت، در هزینه‌ی زندگی در این کشور بازتاب یافته است. براساس آمار «MoveHub» ، هزینه‌ی زندگی در غنا از سایر کشورهای آفریقایی بیشتر است.
۱۹. ایتالیا
ایتالیا در این ارزیابی، نمره‌ی ۵۳٫۹۸ را دریافت کرده است. به این ترتیب، هزینه‌ی زندگی در ایتالیا از دو کشور بزرگ منطقه‌ی یورو یعنی آلمان و فرانسه بیشتر است.
۱۸. کویت
امتیاز کویت در این فهرست ۵۷٫۳۱ است. ارز کویت یعنی دینار کویت، یکی از ارزشمندترین ارزهای دنیا است؛ هر دینار کویت ۲٫۶۳ یورو ارزش دارد.
۱۷. ژاپن
اقتصاد ژاپن ممکن است در سال‌های اخیر دچار رکود شده باشد، ولی هنوز یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا است و این قدرت اقتصادی را به وضوح می‌توانید در هزینه‌های زندگی در این کشور مشاهده کنید. ژاپن در این فهرست، امتیاز ۵۷٫۶۲ دارد.
۱۶. نیوزیلند
گران ترین کشورهای جهان برای زندگی – نیوزیلند
نیوزیلند کشوری است که بخش زیادی از محصلات مورد نیاز خود را وارد می‌کند. این کشور ازاین‌رو، یکی از گران‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی است و در این فهرست، امتیاز ۵۸٫۲۶ را به دست آورده است.
۱۵. ایالات متحده آمریکا
با وجود اینکه نیویورک به عنوان معیار این ارزیابی انتخاب شده است، کشور آمریکا در مجموع، نسبت به نیویورک ارزان‌تر است. زندگی در شهرهای بزرگ آمریکا مثل نیویورک و لس آنجلس ممکن است، گران باشد؛ ولی در نواحی روستایی و شهرهای کوچک‌تر، هزینه‌ها بسیار پایین‌تر است. امتیاز آمریکا در این فهرست، ۵۸٫۵۹ است.
۱۴. ایرلند
اززمانی‌که همه‌پرسی برکسیت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به نتیجه رسید، درخواست‌ها برای دریافت پاسپورت از طرف بریتانیایی‌هایی که قصد خروج از انگلستان داشتند، افزایش یافت. ایرلند با امتیاز ۵۹٫۵۶ در فهرست گران‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی قرار گرفته است.
۱۳. دانمارک
امتیاز دانمارک در این فهرست ۶۰٫۰۱ است. دانمارک یکی از بدهکارترین کشورهای اروپایی در سطح شخصی است و طبق آمار Eurostat، بدهی خانوادگی در این کشور ۲۶۵ درصد درآمد است. اگر هزینه‌های زندگی در این کشور را در نظر بگیرید، تعجبی ندارد که دانمارک به این جایگاه دست پیدا کرده است.
۱۲. استرالیا
گران ترین کشورهای جهان برای زندگی – استرالیا
استرالیا درست مثل نزدیک‌ترین همسایه‌ی خود یعنی نیوزیلند، یکی از بزرگترین کشورهای واردکننده است که بسیاری از مواد و محصولات مصرفی خود را وارد می‌کند. البته این کشور صادرات عظیمی چون سنگ آهن دارد. نیاز به واردات، باعث افزایش قابل توجه هزینه‌های زندگی در استرالیا شده است. امتیاز این کشور در این فهرست ۶۲٫۳۹ است.
۱۱. جزایر ویرجین ایالات متحده آمریکا
این کشور جزیره‌ای زیبا و چشم‌نواز، جای ایده‌آلی برای زندگی به نظر می‌رسد، ولی هزینه‌ی زندگی در آن بسیار بالا است و حتی از خود آمریکا، گران‌تر است. هزینه‌های زندگی در جزایر مختلف این منطقه‌ی خودگردان، متفاوت است. طبق آمار سایت مهاجرت Expatistan، زندگی در جزیره‌ی «سنت توماس» بسیار گران‌تر از زندگی در جزیره‌ی همسایه‌ی آن یعنی «سنت کرویکس» است. امتیاز این کشور در این فهرست ۶۲٫۵۶ است.
۱۰. لوکزامبورگ
لوکزامبورگ همواره در چند جایگاه ابتدایی فهرست ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار دارد. در زمینه‌ی هزینه‌های زندگی نیز، این کشور جزو گران‌ترین کشورهای دنیا است. در این فهرست، امتیاز ۶۴٫۱۸ برای لوکزامبورگ در نظر گرفته شده است.
۹. قطر
امتیاز کشور قطر در این فهرست ۶۸٫۰۶ است. این کشور، کارگران ماهری از سایر کشورهای دنیا را دراختیار گرفته است و حقوق‌های بسیار رقابتی و بالایی به آنها می‌دهد. ولی بخش زیادی از این حقوق، صرف هزینه‌های بالای زندگی در قطر می‌شود.
۸. امارات متحده‌ی عربی
گران ترین کشورهای جهان برای زندگی – امارات متحده عربی
امارات متحده‌ی عربی به عنوان کشوری برای ثروتمندان و افراد مشهور شناخته می‌شود. شهرهای امارات متحده‌ی عربی برای نمونه دوبی و ابوظبی، جزو گران‌ترین شهرهای دنیا هستند. امتیاز امارات متحده‌ی عربی در فهرست گران‌ترین کشورهای دنیا ۶۸٫۳۹ است.
۷. باهاما
باهاما با امتیاز ۷۳٫۶۳، ایالتی کارائیبی است که مثل بسیاری از کشورهای جزیره‌ای دنیا، با مشکلات واردات زیاد دست‌ به‌ گریبان است. واردات این کشور، از میزان صادرات آن پیشی می‌گیرد و همین مسئله باعث شده که هزینه‌ی زندگی در باهاما بسیار بالا باشد.

۶. نروژ
همه‌ی کشورهای منطقه‌ی اسکاندیناوی، گران هستند و نروژ هم از این قاعده مستثنی نیست. نروژ با امتیاز ۷۴٫۴۷ جزو گران‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی است. به نقل از Numbeo، در نروژ، هزینه‌ی کرایه‌ی یک واحد آپارتمان یک‌خوابه به‌طور میانگین ماهی ۹۲۵ یورو است.
۵. سنگاپور
سنگاپور با امتیاز ۷۶٫۵۷، در این فهرست جایگاه پنجم را به دست ‌آورده است.

۴. ایسلند
گران ترین کشورهای جهان برای زندگی -ایسلند
ایسلند کشوری است که از سایر کشورهای اروپایی جدا افتاده و زمین‌های حاصلخیز بسیار اندکی دارد. به همین دلیل این کشور مجبور است که بیشتر مواد غذایی مصرفی خود را وارد کند که همین مسئله باعث افزایش هزینه‌های زندگی در این کشور شده است. امتیاز ایسلند در این فهرست ۸۰٫۴۷ است.
۳. هنگ کنگ
هنگ کنگ یکی از گران‌ترین کشورهای دنیا است و با امتیاز ۸۱٫۹۳ در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد. در این کشور شلوغ و فشرده، آپارتمان‌ها بسیار کوچک و بسیار گران هستند.
۲. سوئیس
سوئیس به خاطر زیرساخت‌های عالی و بی‌نقص، بهداشت و سلامت عمومی و محیط زیست پاک، همواره در فهرست بهترین کشورهای دنیا برای زندگی قرار دارد. البته همه‌ی این خدمات عالی، هزینه دارند؛ به همین دلیل سوئیس گران‌ترین کشور اروپایی برای زندگی است. سوئیس با امتیاز ۹۰٫۶۸ در جایگاه دوم گران‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی قرار دارد.
۱. برمودا
برمودا، بهشت مالیاتی یا گریزگاه مالیاتی در اقیانوس اطلس است. این کشور با امتیاز ۱۲۶٫۳۴ توانسته عنوان گران‌ترین کشور دنیا برای زندگی را به دست آورد. پایتخت این کشور یعنی همیلتون، گران‌ترین شهر مستقل روی زمین است.
منبع:انتخاب

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ