۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | 20:51
کد خبر : 90275

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی:

بانک‌ها مبالغ یارانه‌ها را به حساب سرپرستان خانوار واریز کردند

- مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از واریز مبالغ اعلامی یارانه ها به حساب سرپرستان خانوارها از سوی همه بانک ها تا ۳ بامداد امروز خبر داد.

به گزارش برداشت روز، مصطفی قمری وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: دیشب پس از سخنان رئیس جمهور تا ۴ بامداد امروز در اتاق وضعیت بودیم و کارهایی که باید در این زمینه طبق دستور رئیس جمهور پیگیری می‌شد را بررسی کردیم.

وی ادامه داد: ۱۰ دقیقه مانده به اتمام سخنان رئیس جمهور، واریز مبلغ کمک معیشتی به مردم و خانوارها آغاز شد و تا ساعت ۳ بامداد تمام بانک‌ها واریزی را انجام دادند؛ به جز یکی دو بانک که در حال حاضر از بانک مرکزی آخرین وضعیت این یکی دو بانک را پیگیر شدم که مشخص شد آنها هم واریز کرده اند اما ارسال پیامک آنها از ۵ صبح امروز آغاز شد از جمله بانک ملی که از ۵ صبح آغاز به ارسال پیامک برای ۶ میلیون سرپرست خانوار کرده است.

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: برای خانوارهایی که ارقام واریزی کمتر از مبالغ اعلامی است، از این جهت است که سازمان هدفمندی یارانه‌ها لیست خانوارهای مشمول را ارائه داده بود؛ یک ناهماهنگی شب گذشته رخ داده بود؛ سخنگوی دولت هم به سازمان هدفمندی یارانه تذکر داد تا این اتفاقی که برای برخی شهروندان پیش آمده بود، هر چه سریع‌تر مرتفع شود؛ علت این اختلاف واریزی‌ها این بود که برخی بانک‌ها ۳۵ هزار تومان اقساط آن یک میلیون تومان وامی که در دولت گذشته برای کرونا به برخی خانوارها داده شده بود، کسر شد؛ سخنگوی دولت نیز تذکر داد که این مسأله سریع‌تر برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان هدفمندی یارانه مسئول این موضوع تعیین شد و قرار شد اگر مجدداً واریزی ای داشته باشیم، لیست آن در اختیار شبکه بانکی قرار گیرد تا این مبالغی که کسر شده، برگردد.

به گفته قمری وفا طبق پیامکی که برای مردم ارسال شده، مبالغ واریزی فعلاً بلوکه می‌ماند تا زمانی که دولت آغاز هدفمندی یارانه‌ها را اعلام کند.