۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | 23:13
کد خبر : 89671

تجلیل از بانک مسکن در همایش ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز

در همایش ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز که با حضور بیش از ۵۰۰ خیر مدرسه‌ساز و مقامات عالی کشور برگزار شد، از بانک مسکن تجلیل شد.

به گزارش برداشت روز، ، مهدی سندگل نظامی مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن در حاشیه این همایش، ضمن تشریح اقدامات انجام شده توسط این بانک در راستای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی در سال ۱۴۰۰ گفت: بانک مسکن در سال گذشته در مناطق محروم استان‌های زنجان، خراسان شمالی و خوزستان اقدام به مدرسه‌سازی کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۸ مدرسه توسط بانک مسکن ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است، گفت: این مدارس در نقاط مختلف کشور از جمله استان‌های کم برخوردار و مناطق محروم احداث شده‌اند

سندگل نظامی ادامه داد: علاوه بر این تعداد، ساخت ۸ مدرسه دیگر نیز توسط بانک مسکن در دست اقدام است که از این تعداد، ۲ مدرسه آماده بهره برداری است و در امسال افتتاح خواهد شد؛ بقیه نیز پیشرفت بالای ۵۰درصدی دارند.

مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مسکن، تصریح کرد: بنابراین، در آینده نزدیک، تعداد مدارس ساخته شده توسط بانک مسکن به ۲۶ مدرسه خواهد رسید.

سندگل نظامی گفت: مدارس بانک مسکن در مناطق محروم استان‌های فارس، کرمان، لرستان، کردستان، مرکزی، سیستان و بلوچستان قرار دارند.

مدیرامور روابط عمومی و حوزه مدیریت همچنین با اشاره به طرح آجر به آجر گفت: بانک مسکن آماده هرگونه همکاری با این طرح و مشارکت با جامعه خیرین مدرسه ساز و هماهنگی با سازمان نوسازی مدارس کشور به منظور ساخت یا تجهیز مدارس است.

وی خاطرنشان کرد: بانک مسکن علاوه بر توسعه فضاهای آموزشی، در حوزه تکمیل و تجهیز بخش‌های درمانی و بیمارستانی در مناطق محروم نیز اقداماتی انجام داده است که شامل کمک به بیمارستان خیریه آیت‌ا… خوانساری اراک، درمانگاه فرهنگیان الیگودرز، بیمارستان و مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی روان‌پزشکی ابن سینا و دکتر حجازی شهر مشهد است.

 

هیبنا