۳۰ فروردین ۱۴۰۱ | 22:36
کد خبر : 88507

در سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین» صورت می‌گیرد؛

عزم فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری برای تحقق شعار سال

شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری درصدد است تا با احداث دو واحد نورد سرد، افزایش ظرفیت تولید خود و تامین زیرساخت‌های مناسب بتواند در راستای تحقق شعار سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین» نقش مهمی را در اشتغال و تولید این استان و کشور ایفا کند.

به گزارش برداشت روز، شرکت فولاد تاراز در سال۱۳۸۷ با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت آتیه فولاد نقش جهان و شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد در استان چهار محال و بختیاری با نام اولیه‌ی صنایع ورق‌های پوشش دار تاراز چهارمحال تاسیس شد و نام این شرکت برگرفته از کوه تاراز در استان چهارمحال و بختیاری و نشانه شکوه و عظمت و زیبایی می‌باشد.

در این شرکت یکی از پیشرفته‌ترین خطوط تولید ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم با ظرفیت اسمی ۲۶۰ هزار تن در سال نصب شده است. شرکت فولاد تاراز تنها تولید کننده ورق‌های گالوانیزه با پوشش رنگی بنام « گالواتاراز» است که محصول زیبا و نوآورانه از توانمندی‌های منحصر به فرد این شرکت می باشد .کیفیت در همه فرآیند ها و محصولات و توجه به خواسته های مشتریان یکی از مهم‌ترین اهداف این شرکت به شمار می‌رود.

شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری درصدد است تا با احداث دو واحد نورد سرد و افزایش ظرفیت تولید خود و تامین زیرساخت‌های مناسب بتواند در سال جدید در راستای تحقق شعار سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین» نقش مهمی را در اشتغال و تولید این استان و کشور ایفا کند.

به تازگی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار به همراه رییس سازمان صنعت، معدن، تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیرکل گمرک استان و تنی چند از دیگر مسئولان استان از این کارخانه بازدید داشتند و در راستای رفع مشکلات و چالش‌های کنونی این شرکت قول مساعد دادند که بی‌شک در افزایش ظرفیت تولید این کارخانه و ایجاد اشتغال نقش مهمی دارد.

سعیدبخش مدیرعامل هلدینگ آتیه فولاد نقش جهان و رئیس هیئت مدیره فولاد تاراز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های شرکت تاراز، اظهار داشت: امید است بتوان با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها در راستای تحقق شعار سال بتوانیم نقش مهمی ایفا کنیم و نه تنها فعالیت‌های این شرکت بیش از پیش رونق گیرد، بلکه به رشد و پیشرفت کشور در حوزه اقتصاد نیز کمک کنیم.

وی به همدلی مثال زدنی در بین مسئولان استانی و استفاده از این پتانسیل جهت حل مسائل و مشکلات صنعتگران و ارتقای اقتصاد استان اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد تا به دنبال حل مشکلات این واحد تولیدی بتوان در شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد استان نقش کوچکی ایفا کرد.

مدیرعامل فولاد تاراز نیز در خلال بازدید تیم مدیران استان از طرح‌های توسعه ای این شرکت به نیازمندی‌های زیرساختی در این حوزه اشاره کرد و گفت: تامین آب پایدار یکی از مهمترین زیرساخت‌های موردنیاز این شرکت است که اگرچه این واحد تولیدی از واحدهای بسیار کم مصرف آب بوده و در کوتاه مدت نیز سازمان آب و فاضلاب همراهی خوبی کرده و از چاه بهرام آباد سهمیه اختصاص یافته اما با توجه به روال سال‌های گذشته پیش‌بینی میشود در فصول گرم سال با مشکل کم آبی روبرو باشیم که انتظار می‌رود پروژه‌های اساسی مانند تامین آب خاکستری از پساب فاضلاب شهرکرد به عنوان یکی از راهکارهایی که در بلندمدت می تواند به کمک این شرکت بیاید زودتر به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل فولاد تاراز، تامین پایدار برق به ویژه در فصل تابستان را از دیگر نیازهای زیرساختی این شرکت برشمرد و گفت: با هر قطعی برق و گاز کوره ، چند روز فعالیت‌های ما متوقف می‌شود که از سرگیری آن مستلزم صرف هزینه مجدد راه اندازی و تبعات دیگر از جمله افت کیفی محصولات و عدم امکان برنامه ریزی صحیح تولید و … است که از همین رو انتظار می‌رود تامین برق این شرکت در اولویت برنامه‌های تامین برق استان قرار گیرد . وی خاطر نشان کرد چنانچه مساعدت های استانی برای حمایت از احداث نیروگاه‌های کوچک حاصل شود این شرکت آمادگی تامین بخشی از نیاز خود را بصورت مقطعی در قالب خرید از نیروگاههای پراکنده و یا مشارکت در احداث را دارد.

فروتن ، تسریع در احداث جاده موسوم به جاده زاگرس را که باعث ایجاد دسترسی بهتر و کوتاهتر به این واحد تولیدی میشود را نیز خواستار شد . از نظر وی تکمیل این جاده علاوه بر ایجاد یک رینگ پیرامونی برای شهرکرد ، و سهولت دسترسی ها ، موجب صرفه جویی قابل ملاحظه ی ناشی از تردد ایمن روزانه بیش از چند صد خودرو در این محور می شود.

در جریان این بازدید صنعتی ، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار ضمن تاکید بر همدلی همه ی دستگاهها برای حمایت از تولید کنندگان، دستورات ویژه ای را برای بررسی و حل مسائل این شرکت صادر نمودند.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ