۲۲ فروردین ۱۴۰۱ | 22:21
کد خبر : 87544

اَبربدهکاران بانک مشتریان تکلیفی دهه ۹۰ هستند

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با تاکید بر این‌ که از ریالی از اَبربدهکاران بانک نمی‌گذریم، گفت: لیست منتشر شده در این رابطه مربوط به اوایل دهه ۹۰ است.

به گزارش برداشت روز، ؛ سیدمحسن فاضلیان با اشاره به انتشار لیست اَبربدهکاران بانک مسکن بر اساس دستور رئیس‌جمهوری اظهار کرد: لیست منتشر شده که دارای ۹ ردیف است مربوط به مشتریانی است که اوایل دهه گذشته با آنها تسهیلات ارزی و ریالی پرداخت شده است.

وی با اشاره به این‌که مسئله مربوط به چهار مدیریت قبلی در بانک مسکن است و هیچ ارتباطی به دوره کنونی اعضای هیئت مدیره ندارد، افزود: در ابتدای دهه ۹۰ به دلایلی بانک مسکن برای این اَبربدهکاران گشایش اسناد اعتباری و خطوط اعتباری را انجام داد.اینها ارز را دریافت کرده‌اند و در قبال آن به تعهدات خود عمل نکرده‌ یا این‌که بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند.

وی ادامه داد: بانک مسکن در راستای رسالت و هدف خود یعنی شفاف‌سازی و بهداشت اعتباری حرفه‌ای با همکاری بانک مرکزی تمام توان خود را برای بازگردان اموال بیت‌المال به کار گرفته است.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با تاکید بر این‌که باید با اعتبارسنجی از وصول اعتبارات اعطایی اطمینان حاصل شود، گفت: ما وارثان این بدهکاران هستیم و تیم وصول مطالبات بانک مسکن با همکاری قوه قضاییه بدهکاران را برای تسویه بدهی خود سرخط کرده است.

فاضلیان بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی اعضای هیئت مدیره بانک مسکن مطالبات غیرجاری (NPL) از ۱۴٫۵ درصد به زیر ۱۰ درصد کاهش یافته که در بین بانک‌های داخلی چنین دستاوردی را نداریم.

وی یادآور شد: هدف از انتشار لیست اَبربدهکاران، شفاف‌سازی و سالم‌سازی سیستم بانکی کشور است و تمام هم و غم ما پیگیری وصول این مطالبات است و از یک ریال بیت‌المال چشم‌پوشی نخواهیم کرد.

 

تسنیم

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ