۲۰ فروردین ۱۴۰۱ | 21:38
کد خبر : 87305

مدیرعامل شرکت مس:

مصصم به روشن کردن موتور توسعه صنعت مس هستیم

برای حرکت موتور توسعه صنعت مس و تبدیل این صنعت به یک توسعه‌دهنده در کشور و استان‌های کرمان و آذربایجان شرقی به حمایت جدی مسئولین نیاز داریم.

به گزارش برداشت روز، دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار با مجمع نمایندگان استان کرمان و همچنین زینی‌وند استاندار کرمان با بیان این مطلب گفت: ۱۷ میلیارد تن ماده معدنی در کشور کشف شده که این میزان ماده معدنی برای ۲۰۰ سال فعالیت شرکت مس کافی است.

وی افزود: این در حالی است که تنها در ۷ درصد از کشور اکتشاف مس صورت گرفته است.

مدیرعامل «فملی» با بیان اینکه برنامه‌های اکتشافی با قدرت ادامه خواهد یافت، ادامه داد: با خرید تجهیزات اکتشافی، فعالیتهای اکتشافی در شرکت متمرکز شده و از حالت پیمانکاری خارج خواهد شد.

دکتر رستمی اظهار داشت: در حال حاضر به رغم دارا بودن رتبه پنج در ذخایر معدنی و داشتن بیش از ۵ درصد ذخایر مس دنیا در تولید مس تصفیه دارای رتبه ۱۹ هستیم.

مدیرعامل شرکت مس افزود: بنا داریم در دولت آقای دکتر رییسی تولید مس را از ۲۸۵ هزار تن کاتد به یک میلیون تن برسانیم و اگر به این میزان تولید دست یابیم به رتبه ۵ در تولید مس کاتد ارتقا پیدا می‌کنیم.

دکتر رستمی گفت: یک میلیون تن کاتد ۱۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی، به همراه خواهد همچنین این هدف اشتغال‌زایی ۵۰ هزار نفری برای کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: برای تحقق این موضوع ۱۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تعریف شده و امیدوارم با اجرایی شدن آن شاهد برکات آن برای کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: عقب افتادن صنعت مس دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد ولی معتقد هستم که توسعه نیافتگی صنعت مس در طی سال های گذشته ارتباطی به تحریم ها نداشته و نمی توان از آن به عنوان دلیل یاد کرد. به نظر می‌رسد دلیل اصلی به ریسک ناشی از اجرای طرح‌های توسعه و شجاعت به خرج ندادن مجموعه مدیریتی است.

وی گفت: ما مشکلاتی مانند نیروی انسانی متخصص در حوزه مس، مسائل مالی، ماده معدنی و بازار نداریم بلکه برای توسعه فقط به شجاعت مدیریتی نیاز داریم.

 

مس پرس

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ