۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | 22:21
کد خبر : 87149

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد:

پیش شرط‌ های بیمه سلامت در تغییر سیاست اختصاص ارز دارو

-در طرح تغییر سیاست نرخ ارز سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان مجری خواهد بود و سیاستگذاری میزان حمایت از اقلام دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی بر عهده وزارت بهداشت است. بنابراین بنا به سیاست اتخاذ شده میزان حمایت تعیین و اعمال می‌شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از مهدی رضایی،معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران در پاسخ به این سوال که با توجه به تغییر سیاست نرخ ارز، آیا بیمه سلامت پتانسیل حمایت از بیماران را دارد، بیان کرد: سازمان بیمه سلامت در تغییر سیاست اختصاص ارز دارو از مبدا به مصرف کننده، با رعایت پیش شرط‌هایی از جمله تامین منابع ریالی تغییر نرخ ارز و اختصاص به موقع آن به سازمان‌های بیمه‌گر، تعیین تکلیف جمعیت فاقد پوشش بیمه کشور، تدوین راهنمای بالینی تجویز داروهای مشمول یارانه ارز، کنترل مصرف داروها، تعیین سقف مصرف و اصلاح تدریجی و گام به گام، پتانسیل حمایت از بیماران را دارد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: در طرح تغییر سیاست نرخ ارز سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان مجری خواهد بود و سیاستگذاری میزان حمایت از اقلام دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی بر عهده وزارت بهداشت است. بنابراین بنا به سیاست اتخاذ شده میزان حمایت تعیین و اعمال می‌شود.
رضایی همچنین بیان کرد: بعد از طرح موضوع تغییر سیاست نرخ ارز، سازمان بیمه سلامت طراحی و معماری اولیه اجرای طرح را با دو پیش فرض اجرای متمرکز که سازمان بیمه سلامت عهده‌دار سرویس‌دهی مابه‌ التفاوت صورت حساب نرخ ارز به تمامی بیمه‌شدگان کشور باشد و روش دوم اجرای غیر متمرکز که سازمان بیمه سلامت صرفا مسئولیت خدمت دهی به بیمه‌شدگان بیمه سلامت را انجام دهد و سایر سازمان‌های بیمه‌گر نیز به بیمه‌شدگان خود سرویس‌دهی داشته باشند، طراحی شده است. بنابراین آمادگی در مرحله طراحی وجود دارد اما برای فرآیند اجرایی کار چون مقدمات و جداول پایه‌ای داده ها نیاز است که در حال حاضر در اختیار ما قرار ندارد؛ حدودا سه ماه زمان نیاز است تا پروژه عملیاتی شود.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ