۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | 22:20
کد خبر : 87143

در دیدار با مجمع نمایندگان و استاندار کرمان مطرح شد؛

طرح آمایش صمت نقشه راهی مشخص برای سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف کشور است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک با مجمع نمایندگان و استاندار کرمان گفت: طرح آمایش صمت به‌عنوان یک نقشه راه مشخص برای سرمایه‌گذاری در استان‌ها و شهرستان‌ها در این وزارتخانه تهیه‌شده و هدف این طرح شناسایی فرصت‌ها و توزیع متوازن ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و تجاری در تمام نقاط کشور است.

به گزارش برداشت روز، سیدرضا فاطمی‌امین افزود: وزارت صمت با مطالعه و لحاظ شرایط موجود تولید و تجارت کشور، برنامه‌های متعددی را در دستور کار قرار داده که ازجمله آن‌ها می‌توان به اقدامات اساسی در چارچوب تأمین مالی واحدها، تأمین زیرساخت‌ها، تکمیل زنجیره تولید، تکمیل ظرفیت واحدهای نیمه فعال و…، اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در طرح آمایش، تمرکز همه ارکان‌ باید بر اساس این طرح باشد، هرچند فهرست موجود، ممکن است ویرایش شود، اما این‌که به یک فهرست جامع در حوزه سرمایه‌گذاری برسیم، بدون شک رویکرد قابل قبولی است و ما نیازمند همفکری اولیه هستیم که تا یک ماه آینده این برنامه را عملیاتی کنیم.

فاطمی‌امین ادامه داد: طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت با اولویت ایجاد توازن در ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در هر یک از مناطق کشور طراحی‌شده و یکی از معیارهای مجموعه وزارت صمت در اجرای طرح، توزیع جغرافیایی درست فرصت‌های تولیدی و تجاری در مناطق مختلف است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این جلسه یک نشست مقدماتی برای دریافت و جمع‌بندی نظرات نمایندگان کرمان است و طرح اولیه ارائه‌شده نیز پیش‌نویسی مقدماتی بر مبنای داده‌های اولیه موجود است و به‌طورحتم با احصاء دیدگاه‌های نمایندگان، تکمیل و وارد مرحله اجرا خواهد شد.

فاطمی‌امین تصریح کرد: طرح آمایش صنعت، معدن و تجارت با اعمال همه ملاحظات قانونی و با توجه به اسناد بالادستی و در چارچوب پیشنهاد‌های نمایندگان مجلس و نخبگان اقتصادی در مناطق مختلف آماده و عملیاتی می‌شود تا اهداف چهار ساله تعیین‌شده برای آن به‌طور کامل محقق شود.

 

شاتا

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ