۱۲ آذر ۱۳۹۸ | 15:27
کد خبر : 867

دکتر غریب پور/ایمیدرو در طرح احیای معادن کوچک، اهتمام به تسهیل امور برای بخش خصوصی دارد

رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن اعلام اینکه این سازمان در طرح احیاء معادن کوچک، اهتمام به تسهیل امور برای بخش خصوصی دارد، گفت: در طرح فوق ۱۱۵۴ معدن در قالب ۱۱۵ پروژه برای تامین زیرساخت مورد توجه است.
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، دکتر خداداد غریب پور که در نشست “اتاق فکر معدن” سخن می گفت، افزود: در بخش اقدامات ساختاری احیا معادن کوچک مقیاس با کمک شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، رفع موانع و مشکلات اداری، تامین مالی، ایجاد و توسعه بازار محصولات معدنی و امور حقوقی و مشاوره ای مورد توجه است.
وی با اشاره به مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی در این طرح گفت: تاکنون ۱۴ تفاهم نامه سرمایه گذاری، هفت تفاهم نامه پژوهشی و آموزشی، پنج تفاهم نامه تامین مالی و ۲ تفاهم نامه مرتبط با استارت آپ ها به منظور توسعه معادن کوچک به امضا رسیده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اقدامات اجرایی در طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس عنوان کرد: تاکنون ۴۴۹۶ معدن غیرفعال شناسایی شده که از این تعداد ۱۰۷۶ معدن در قالب ۲۱۵ پروژه مورد بررسی قرار گرفت.غریب پور ادامه داد: در این طرح اقدام کلینیکی بر روی ۲۵۰ معدن در قالب ۷۲ پروژه انجام شد که از این تعداد احیاء ۴۲ معدن در قالب ۲۸ پروژه آغاز شده است.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سیاست ایمیدرو، بسترسازی و تسهیل امور برای بخش خصوصی است، اظهار داشت: بنابر اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد، در حوزه معدن اهتمام جدی به این مهم داریم.
وی افزود: رونق تولید در این طرح با مشارکت دولت و بخش خصوصی ممکن خواهد شد و به طور حتم تقویت این رویه در اقتصاد معدن و صنایع معدنی و کشور نیز اثرگذار خواهد بود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ