۱۱ آذر ۱۳۹۸ | 16:17
کد خبر : 847

نگذاریم تجربه اوپک فرش در زعفران تکرار شود

کارآفرین برتر و فعال بازار زعفران از همه فعالان بازار زعفران کشور دعوت کرد که با همکاری با یکدیگر زمینه راه‌اندازی اوپک زعفران از سوی ایران را فراهم کنند تا تجربه راه‌اندازی اوپک فرش تکرار نشود.

به گزارش برداشت نیوز به نقل از ایرنا ،احسان مصطفوی نژاد کارآفرین برتر و فعال بازار زعفران اظهار داشت: وقتی بحث راه‌اندازی اوپک زعفران از سوی ایران به منظور تنظیم تولید و صادرات جهانی زعفران مطرح می‌شود، نخستین سوال این است که ضرورت این اقدام چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید اعلام کرد که سه کشور پاکستان، هند و چین با راه اندازی اوپک فرش و ریاست پاکستان بر این سازمان، اقدامی کرده اند که ایران به عنوان تولیدکننده برتر فرش دنیا برای عضویت در این سازمان باید مجوزهای اعلامی این اعضا را رعایت کند.
وی با بیان اینکه برخی فعالان صنعت فرش در کشورهای خارجی اقدام به سرقت نقشه‌های فرش ایرانی کرده‌اند، گفت: اگر در بازار زعفران اقدامی بین‌المللی از سوی ایران انجام نشود، در زعفران نیز به همین سرنوشت دچار خواهیم شد.
به گفته مصطفوی نژاد، شک نکنید که اگر اوپک زعفران به همت فعالان بازار زعفران ایران شکل نگیرد طولی نخواهد کشید که شاهد تاسیس یک سازمان جهانی زعفران و به احتمال زیاد ریاست افغانستان یا اسپانیا بر این سازمان خواهیم بود و در آن زمان ایران برای عضویت در این سازمان باید شرایط این کشورها را رعایت کند.
این صادرکننده نمونه کشور در ادامه بر لزوم همراهی همه فعالان بازار زعفران برای تشکیل اوپک زعفران تاکید کرد و گفت: راه اندازی سازمان جهانی تولید و صادرات زعفران با نام اختصاری «اوسک» که از سازمان جهانی اوپک الگو گرفته است، یک پروژه ملی ایران است و همه فعالان و مسوولان در حوزه زعفران و بخش کشاورزی باید سهمی در آن داشته باشند.
مصطفوی نژاد گفت: ابتدا باید با همکاری همه فعالان بازار زعفران به یک خرد جمعی برای تشکیل اوسک برسیم و بعد با قدرت به نفوذ بیشتر در بازارهای جهانی با نام ایران آن هم از مسیر اوسک اقدام کنیم که در انتظار دست یاری همه دلسوزان بازار طلای سرخ ایران در این زمینه هستیم.
وی در پایان به گام های ابتدایی راه اندازی اوسک زعفران اشاره کرد و گفت: آموزش، استانداردسازی، بورس کالای جهانی،صندوق سرمایه گذاری زعفران، بانک زعفران، شناسنامه دار کردن محصول و کشاورزان و ایجاد آزمایشگاه های تخصصی از جمله گام های ابتدایی راه اندازی این سازمان جهانی به شمار می‌رود.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ