۲۱ دی ۱۴۰۰ | 19:34
کد خبر : 77295

نگاه ویژه بانک ایران زمین به تولید، رونق اقتصاد و اشتغالزایی

تولید و حمایت از تولید در اقتصاد کنونی جایگاه ویژه ای دارد و بی‌شک رونق تولید باعث رونق اقتصاد می‌گردد؛ در این میان نقش بانک‌ها در رونق تولید با حمایت‌های خود پررنگ‌تر از همیشه بوده است، وظیفه‌ای که بانک ایران زمین تا کنون به خوبی از پس آن برآمده است.

به گزارش برداشت روز، طبق آخرین بررسی‌ها ۱۲ طرح تولیدی در بخش صنعت و معدن، با حمایت مالی بانک ایران زمین به مرحله بهره‌برداری رسیده است و راه‌اندازی این طرح‌ها علاوه بر اشتغالزایی، رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

به طور خلاصه اگر بخواهیم مقایسه‌ای میان بانک‌های خصوصی و دولتی داشته باشیم، بانک‌های دولتی به واسطه بودجه سالیانه و حمایت‌های دولت و صد البته قدمت بیشتر تا حدودی با محدودیت منابع مواجه نیستند، اما بانک‌های خصوصی از این مزایا بی‌بهره هستند و تنها متکی به راهبری مناسب، مشتریان وفادار و طرح‌های بزرگ می‌باشند. پس اگر یک بانک خصوصی با تمام توان خود از تولید حمایت می‌کند پندین برابر ارزشمندتر از حمایت بانک‌های دولتی است.

مدیرعامل بانک ایران زمین در سخنان خود همواره بر حمایت از تولید تاکید داشته است. پورسعید گفت: چندین سال است که تولید کشور با شرایط سخت دست و پنجه نرم می‌کند، به‌طوری که بسیاری از واحد‌های تولیدی امکان تولید را از دست داده‌اند و یا با ظرفیت‌های پایین به ادامه مسیر می‌پردازند.

پور سعید افزود: به گفته رهبر معظم انقلاب که تولیدکنندگان را فرماندهان، پیشروان، خط‌شکنان و صفوف مقدم عرصه حیاتی «تولید داخلی، رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی» خواندند.

در شرایط کنونی حمایت از تولید و تخصیص اعتبار به واحد‌های تولیدی می‌تواند نقش اساسی در پیشبرد اهداف کشور و گذر از شرایط کنونی داشته باشد.

مدیرعامل بانک ایران زمین با اشاره به نقش کلیدی بانک‌ها در گذر از شرایط کنونی اظهار داشت: انتظاری که از بانک‌ها به عنوان یکی از اساسی‌ترین بخش‌های تامین مالی و اقتصادی می‌رود، قرار گرفتن در کنار تولید و تامین بخش مهمی از اعتبار حوزه تولید کشور است.

وی افزود: به نظر می‌رسد تنها راه گذر از شرایط فعلی حمایت از کالای داخلی توسط همه آحاد جامعه است. حوزه‌های اقتصادی باید سعی کنند با حمایت‌های درست، استفاده از ظرفیت‌های داخلی و کنترل واردات چرخ‌های تولید را به حرکت درآورند و مردم نیز در راستای حمایت از تولید باید تولیدات داخلی را خریداری و حمایت کنند.

اتکا به تولید ملی و حمایت از کسب و کارهای داخلی می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت زندگی اجتماعی و اقتصادی یک جامعه داشته باشد. از طرف دیگر روی آوردن به تولیدات داخلی کشور می‎تواند تا حد زیادی مانع تهاجم فرهنگی از کشورهای دیگر شود. جدا از جنبه‌های اقتصادی و تجاری و ضربه‌هایی که واردات بی رویه کالا از خارج به داخل کشور وارد می‌کند، این موضوع می‌تواند آسیب‌های فرهنگی به جامعه متحمل کند.

بانک ایران زمین به عنوان یک بانک جوان، جایگاه خود را در میان بزرگان نظام بانکی پیدا کرده است و به جرات می‌توان این بانک را در راستای خدمت به مشتریان در رتبه‌های بالای نظام بانکی قرار داد.

 

الفباخبر