۲۰ دی ۱۴۰۰ | 18:29
کد خبر : 76972

توسط بزرگ‌ترین کارخانه آلومینیوم کشور انجام شد:

تکمیل ظرفیت تولید ٣٠٠هزار تن شمش آلومینیوم جنوب

مراسم گرامیداشت تکمیل ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰هزار تن شمش آلومینیوم مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب۲۳دی ماه با حضور مقامات ارشد کشورى و لشکرى برگزار و گامی دیگر در تحقق جهش تولید برداشته می‌شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از دنیای اقتصاد،مدیر عامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با اعلام این خبر تصریح کرد: این شرکت در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها طی پنج ماه گذشته توانسته با اتکا به توان داخلی و با تلاش‌های شبانه‌روزی متخصصان جوان میزان تولید این مجتمع را به ۱۷۰ هزار تن در سال برساند و در ۲۳ دی نیز به ظرفیت رسمی فاز اول یعنی ۳۰۰ هزار تن در سال دست خواهیم یافت.

مهدی زحمتکش با بیان اینکه دستیابی به قله‌های رفیع تولید، حاصل خود‌باوری و اعتماد به جوانان ایرانی و ظرفیت‌های درونی کشور است، گفت: اشتغال بیش از ۲۵۰۰ نفر (به‌طور مستقیم‌) که ۹۵درصد آنها بومی منطقه هستند یکی از ثمرات ارزشمند تولید ۳۰۰هزار تنی این مجتمع است.

زحمتکش در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به فناوری ۴۳۰ کیلوآمپری که در خطوط تولید سالکو به کار رفته و مشابه آن در سایر خطوط تولید شرکت‌های همکار وجود ندارد و همچنین به روز بودن تجهیزات، نسبت به سایر شرکت‌ها، محصولات با‌کیفیت‌تری تولید کرده‌ایم و توان عرضه شمش‌های آلومینیومی با خلوص ۹۹.۹ درصد را دارا هستیم.