۲۹ آذر ۱۴۰۰ | 19:59
کد خبر : 74182

بانک توسعه تعاون به ۲۶ هزار و ۶۴۱ طرح روستایی و عشایری تسهیلات پرداخت کرد

26 هزار و 641 طرح روستایی و عشایری از بانک توسعه تعاون تسهیلات گرفتند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون: از ابتدای اجرای طرح بزرگ و ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری تا ۲۰ آذر امسال ۲۶ هزار و ۶۴۱ طرح در مناطق روستایی و عشایری از تسهیلات بانک توسعه تعاون استفاده کرده اند.
اطلاعات سامانه «کارا» نشان می دهد میزان تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون به این تعداد طرح به ۲۷ هزار میلیارد ریال رسیده است.
بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری در قالب این طرح، تسهیلات ارزان قیمت در اختیار طرح های روستایی و عشایری قرار داده است.
این گزارش می افزاید؛ تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون ۵۲ هزار و ۲۴۵ شغل پایدار در روستاها و مناطق عشایری کشور ایجاد کرده است.
آمارها نشان می دهد؛ استان کرمانشاه با ۴۷۴۶ طرح، سیستان و بلوچستان با ۱۹۵۹ طرح، گلستان با ۱۴۵۵ طرح، گیلان با ۱۳۵۰ طرح و فارس با ۱۱۸۰ طرح در رتبه های اول تا پنجم تعداد طرح های مشمول دریافت تسهیلات قرار گرفته اند.
در بخش اشتغال پایدار ایجاد شده استان های کرمانشاه با ۵۸۱۶، خراسان رضوی با ۴۲۰۹، سیستان و بلوچستان با ۲۷۱۸، فارس با ۲۵۳۰ و هرمزگان با ۲۱۵۰ شغل در رتبه های اول تا پنجم قرار دارند.
بر اساس این گزارش در بخش حجم تسهیلات پرداختی نیز استان های کرمانشاه با ۲۳۴۰ میلیارد ریال، سیستان و بلوچستان با ۱۲۵۴ میلیارد، فارس با ۱۲۳۴ میلیارد، خراسان رضوی با ۱۱۶۱ میلیارد و کرمان با ۱۱۴۷ میلیارد ریال در رتبه اول تا پنجم قرار گرفته اند.