۲۹ آذر ۱۴۰۰ | 19:41
کد خبر : 74128

ال جی/

ایجاد استاندارد جدید کیفیت تصویر برای افراد خلاق با مانیتورهای حرفه‌ای UltraFine OLED 2022

جدیدترین نمایشگرهای ال‌جی باقابلیت تولید رنگ‌های دقیق و عملکرد فوق‌العاده HDR، برای ویرایش تصاویر و ویدیوهای با وضوح‌بالا ایده‌آل هستند.

به گزارش برداشت روز، ال‌جی الکترونیکس (LG) بار دیگر با معرفی UltraFine OLED Pro 2022 خود (در مدل‌های ۳۲BP95E ، ۲۷BP95E) باعث بیشتر شدن انتظار کاربران برای تولید نمایشگرهای حرفه‌ای شده است. با بهره‌گیری از پیکسل‌های خود نورده OLED در Desktop، این مانیتورها قابلیت بازتولید رنگ‌های دقیق و عملکرد عالی فناوری HDR و SDR دارند و به این واسطه تمامی نیازهای هنرمندان حرفه‌ای جلوه‌های بصری، تولیدکننده‌های تصاویر ویدئویی و دیگر صنایع خلاق را برآورده می‌کنند.

جدیدترین مدل‌های ۳۲ و ۲۷ اینچی OLED Pro ال‌جی با رزولوشن ۴K UHD (3840×۲۱۶۰ پیکسلی)، با نسبت کنتراست ۱,۰۰۰,۰۰۰:۱ و پوشش ۹۹ درصدی فضای رنگی DCI-P3 حتی برای با جزئی‌ترین پروژه‌های دیجیتالی نیز مناسب هستند. هر دو نمایشگر جدید باقابلیت کنترل پیکسلی مستقل برای وضوح و کنتراست عالی و رنگ‌های غنی همراه هستند. همچنین با توجه به اینکه نمایشگرهای OLED نیازی به نور پس‌زمینه ندارند، این نمایشگرهای UltraFine اثر هاله‌ای که باعث ایجاد حواس‌پرتی می‌شود و در بسیاری از نمایشگرهای LCD نیز رایج است را ندارند که یک مزیت عالی به شمار می‌آید.

برای اطمینان از اینکه این مدل‌ها رنگ‌های غنی و پویا را مطابق با شرایط بهینه با بهترین عملکرد نشان می‌دهند، هر دو مانیتور OLED Pro دارای سنسورهای کالیبراسیون خودکار و کاور مانیتور هستند. هنگامی‌که با نرم‎افزار LG Calibration Studio استفاده می‌شوند، حسگرهای کالیبراسیون نور ساطع‌شده از صفحه‌نمایش را در زمان‌هایی که کاربر از قبل تعیین کرده است اندازه‌گیری می‌کند و به‌طور خودکار تنظیمات لازم را برای حفظ بالاترین درجه‌ی دقت و ثبات رنگ، انجام می‌دهد. حتی برای دقت بیشتر رنگ و تصویر، می‌توان کاور مانیتور را وصل کرد تا از هر نوع انعکاس و تابش خیره‌کننده از منابع نور خارجی جلوگیری شود.

هر دو مانیتور UltraFine OLED Pro با بدنه‌ی باریک و ظریف خود، دارای وزن سبک هستند که می‌توان به‌راحتی آن‌ها را بین اتاق‌ها و میزهای مختلف جابه‌جا کرد. پایه همراه این مانیتورها با یک مکانیزم ساده و تنها با یک کلیک به‌طور کاملاً ایمن به پشت نمایشگر متصل می‌شود و قابلیت تنظیم ارتفاع، چرخش و شیب را بدون از بین بردن ثبات و شکل دستگاه ارائه می‌دهد.

سئو یانگ جائه، معاون ارشد و رئیس واحد تجاری بخش فناوری اطلاعات شرکت ال‌جی الکترونیکس گفت: «مانیتورهای جدید UltraFine OLED Pro که به‌طور ویژه برای متخصصان خلاق طراحی‌شده‌اند، دارای دقت بصری بالا، باکیفیت تصویر عالی و کالیبراسیون دقیق هستند.» او همچنین افزوده: «دقت باورنکردنی، طیف رنگی گسترده و توانایی بازتولید عالی محتوای HDR و SDR باعث شده تا این نمایشگرهای باکیفیت برای کاربران حرفه‌ای که در صنایع فیلم و رسانه‌های دیجیتال کار می‌کنند، گزینه‌ای ایده‌آل باشند»

مانیتورهای جدید ال‌جی UltraFine OLED Pro از ماه آینده در بازارهای اصلی در سراسر جهان در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 

مشخصات فنی