۲۸ آذر ۱۴۰۰ | 19:33
کد خبر : 74018

نگاه مجلس به حوزه رمزارزها مثبت است

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه اهالی بهارستان به حوزه رمزارزها کاملا مثبت و منطقی است، گفت: بانک مرکزی باید آیین‌نامه رمزارزها را زودتر تدوین کند تا با نظارت کامل در این حوزه فعالیت شود.

به گزارش برداشت روز، علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دیدگاه اکثر نمایندگان بهارستان نسبت به حوزه رمزارز ها مثبت و معقولانه است،گفت: مجلس ، بانک مرکزی را مکلف کرده تا هرچه زودتر آیین‌نامه‌ای برای فعالیت در این حوزه تدوین نماید. زیرا تاخیر در این خصوص موجب عقب‌ماندگی کشور در صنعت رمز ارزها خواهد شد.

وی افزود: هم‌اکنون،صرافی‌های رمزارزی به صورت غیرقانونی در کشور مشغول به فعالیت هستند که تدوین یک آیین‌نامه جامع و کامل از سوی بانک مرکزی می‌تواند امنیت خاطر مالکان صرافی‌ و افرادی که خرید و فروش می‌کنند را تامین کند.

عنابستانی با اشاره به اینکه ، در پلتفرم صرافی های ایرانی هم اکنون تعداد زیادی کوین عرضه می‌ شود، گفت: اگر بخواهیم در مجلس برای حوزه رمزارزها قانون تدوین کنیم، حدود ۱۸ ماه زمان می‌برد که خیلی زیاد است ، لذا اجرای همان آیین‌نامه تنظیم شده از سوی بانک مرکزی می‌تواند ، گره‌گشای بسیاری از مشکلات فعلی صرافی‌ها برای خرید و فروش رمزارز در کشور باشد.

وی اضافه‌کرد: حوزه رمزارزها و بلاکچین می‌تواند کشور را در مسیر دور زدن تحریم‌ها کمک کند به شرطی‌که، مدیران ارشد بانکی، نگاه سنتی را کنار بگذارند.