۱۰ آذر ۱۴۰۰ | 18:33
کد خبر : 71368

با ورود ماشین آلات جدید رقم می خورد؛

افزایش سه برابری ظرفیت استخراج سنگ آهن در کارگاه الف “سنگان”

ظرفیت کارگاه پیمانکار الف استخراج سنگ آهن در سنگان با افزایش سه برابری به 4.5 میلیون تن در ماه می رسد. این افزایش ظرفیت با ورود ماشین آلات جدید به مجتمع ایجاد شده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، با ورود ماشین آلات جدید به مجتمع سنگان، روند تامین خوارک برای کارخانه های تولید کنسانتره و گندله سازی در این مجتمع، سرعت می گیرد.
اقدام فوق در راستای افزایش میزان استخراج سنگ آهن و باطله برداری، تجهیز کامل ماشین آلات قرارداد بین شرکت توس مسیر با مجتمع سنگ آهن سنگان و همچنین به منظور تضمین تامین خوراک کارخانه های کنستانتره و گندله موجود در منطقه صورت گرفته است. به همین سبب طی دو ماه گذشته ۵ دستگاه بیل مکانیکی ۸۵ تنی وارد کارگاه شده و در ادامه ۴۰ دستگاه کامیون تراک معدنی نیز تا نیمه آذر وارد مجتمع می شود. در این میان طی روزهای گذشته یک دستگاه بیل ۸۵ تنی از خرمشهر به مقصد سنگان بارگیری شده و در ادامه مابقی ماشین آلات نیز به مقصد مجتمع سنگ آهن سنگان حمل خواهد شد.
بدین ترتیب ظرفیت استخراج کارگاه پیمانکار الف (توس مسیر)، از ۱.۵ میلیون به بیش از ۴.۵ میلیون تن در ماه افزایش می یابد.
در حال حاضر دو گروه پیمانکار الف و ب مشغول استخراج و باطله برداری از معادن سنگ آهن سنگان هستند. مجتمع سنگ آهن سنگان طبق استراتژی ایمیدرو، برنامه دستیابی به ظرفیت تولید ۱۷ میلیون تن کنسانتره و ۱۵.۵ میلیون تن گندله را در دست اجرا دارد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ