۰۸ آذر ۱۴۰۰ | 21:09
کد خبر : 71123

سردخانه ۴۰۰ تنی پتروشیمی کارون به بهره‌برداری رسید

در مراسمی سردخانه ۴۰۰ تنی پتروشیمی کارون به بهره‌برداری رسید.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی پتروشیمی کارون، ظهر روز یکشنبه ۷ آذرماه در مراسمی سردخانه ۴۰۰ تنی این شرکت با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال و با ۸۰۰ متر وسعت و تولید سرمای ۳۵- درجه سانتی‌گراد به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل پتروشیمی کارون در این مراسم اظهار کرد: یکی از محصولات مهم و استراتژیک این پتروشیمی محصول KM100 است که قبل از تحویل به مشتری نیاز به انجماد سریع در دمای ۳۵- درجه و نگهداری در دمای ۱۸- درجه دارد. وی تصریح کرد: بر همین اساس طراحی و احداث سردخانه پتروشیمی کارون با بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های داخلی شرکت در دستور کار قرار گرفت و این مهم به دست متخصصان داخلی به سرانجام رسید.

مدیرعامل پتروشیمی کارون ادامه داد: عایق‌های دیواره‌ها، کفپوش و سقف این سردخانه ۴۰۰ تنی، با فوم‌های پلی‌یورتانی تهیه شده بر پایه ایزوسیانات‌های تولیدی پتروشیمی کارون است.

صدیقی‌زاده خاطرنشان کرد: کفپوش مورد استفاده در این سردخانه برای اینکه در دمای ۳۵- و ۱۸- درجه دوام و قوام داشته باشد با دو چالش جدی مواجه است، نخست آنکه این دمای پایین و دوم بار ناشی از تردد لیفتراک را تحمل کند.

وی گفت: برای رفع این چالش باید ماده‌ای در ساخت کفپوش استفاده می‌شد که در دمای پایین شکنندگی نداشته باشد و چغرمگی و انعطاف‌پذیری آن حفظ شود و بهترین ماده، پلی‌یورتان‌های تولیدی بر پایه ایزوسیانات تولیدی شرکت بود.

مدیرعامل پتروشیمی کارون متذکر شد: بر همین اساس توانستیم پوششی را بر پایه ایزوسیانات‌ها طراحی و تولید و در ساخت این سردخانه منحصر به فرد استفاده کرده و نخستین سردخانه ۳۵- درجه سانتی‌گراد در کشور را به بهره‌برداری برسانیم.

صدیقی‌زاده در پایان اضافه کرد: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سردخانه یکی از موانع مهم تولید در پتروشیمی کارون رفع و گام مهمی در ارتقای کیفیت محصول برداشته خواهد شد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ