۰۷ آذر ۱۴۰۰ | 19:02
کد خبر : 70963

با اعتماد به توان داخلی صورت گرفت؛

ثبت رکورد در خط اصلاح ۴ ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه برای سومین بار پیاپی در سال جاری

تلاشگران خط اصلاح شماره 4 ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه توانستند با ثبت رکورد تولید 20 هزار و 650 تن کلاف سرد اصلاح‌شده در آبان‌ماه 1400، برای نخستین بار از ابتدای راه‌اندازی و سومین‌بار در سال جاری، رکورد تولید در این خط را جابه‌جا کنند.

به گزارش برداشت روز، محسن زارع، مدیر محصولات سرد و پوشش‌دار ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: خطوط نهایی ناحیه نورد سرد ایستگاه پایانی تولید محصولات سرد در این ناحیه و در خطوط تولید فولاد مبارکه است و به‌نوعی ویترین محصولات این شرکت محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: ارتقای کمی و کیفی محصولات فولاد مبارکه علاوه بر نظارت و کنترل دائمی محصول و انطباق آن با الزامات مشتری در این خطوط از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است که با تلاش کارکنان در ناحیه نورد سرد این شرکت، خط اصلاح شماره ۴ توانست تبلور بیانات مقام معظم رهبری در خصوص رفع موانع تولید باشد و به سقف جدیدی در تولید محصول سرد فولاد مبارکه دست یابد که این مهم گواه الطاف الهی و عزم و اراده جمعی کارکنان بوده و نشان‌دهنده توانایی‌های بالقوه و بالفعل این خطوط در کسب موفقیت‌های آتی است.

رامین خاکساری رئیس خطوط نهایی ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: خطوط نهایی ناحیه نورد سرد شامل ۴ خط اصلاح، ۲ خط برش و یک خط برش نواری است که از این میان، تلاشگران خط اصلاح ۴ توانستند رکوردهای ۲۰ هزار تن در فروردین‌ماه، ۲۰ هزار و ۳۵۰ تن در شهریورماه و ۲۰ هزار و ۶۵۰ تن در آبان‌ماه را به‌صورت پیاپی در سال جاری ثبت کنند.

وی با بیان این‌که این رکورد در لبیک به منویات مقام معظم رهبری در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» صورت گرفته است، افزود: این رکورد در حالی محقق شد که محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها مانع بزرگی برای صنعت فولاد و به‌خصوص ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه محسوب می‌شود.

رئیس خطوط نهایی ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این موفقیت قابل‌توجه که در یکی از ماه‌های ۳۰ روزه سال کسب گردیده مرهون تلاش‌های تمامی کارکنان و زحمت‌کشان خطوط نهایی و واحدهای پشتیبانی به‌ویژه حمایت‌های بی‌دریغ مدیریت ناحیه نورد سرد است.

محمودرضا قرمزی، رئیس گروه فنی تولید ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه نیز این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد تصریح کرد: خطوط نهایی و به‌خصوص خطوط اصلاح در ناحیه نورد سرد، در تولید محصول از اهمیتی استراتژیکی برخوردار است و با توجه به طیف وسیع محصول از حیث ابعاد و گرید کیفی، کنترل فرایند محصول در این خطوط همیشه مؤید انطباق کمی و کیفی محصول سرد شرکت فولاد مبارکه با خواسته‌های مشتریان خواهد بود.

وی اضافه کرد: از ابتدای ورود کلاف گرم به ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه تا پایان تولید محصول سرد که درواقع منتهی به خطوط اصلاح شماره ۱ تا ۴ خواهد بود، محصول تولیدشده با تمام مشخصات منطبق با داده‌های فنی تولید، تحت پایش و کنترل دائمی قرار می‌گیرد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ