۰۶ آذر ۱۴۰۰ | 19:09
کد خبر : 70771

راه اندازی واحد بریکت سازی ناحیه آهن سازی شرکت فولاد سفیددشت

همزمان با پایان دومین ماه از پاییز سال((تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها)) واحد بریکت سازی ناحیه آهن سازی شرکت فولاد سفیددشت به بهره برداری رسید.

به گزارش برداشت روز، مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت با اعلام این خبر افزود: واحد تولید بریکت سرد از نرمه آهن اسفنجی یکی از پروژه های جنبی ناحیه آهن سازی است و با راه اندازی این واحد بخش دیگری از تعهدات پیمانکار پروژه آهن سازی با موفقیت انجام شد و به بهره برداری رسید.

ایمان سلیمانی تصریح کرد: واحد بریکت سازی که مراحل نصب و راه اندازی آن تماماً به دست متخصصان و کارشناسان داخلی صورت پذیرفته است، قادر به تولید ۱۲/۵ تن بر ساعت بریکت سرد از نرمه اهن اسفنجی است.

مدیر تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد سفیددشت نیز ضمن تقدیر از از همکاری واحد های مرتبط با پروژه بریکت سازی، راه اندازی این واحد را از لحاظ فنی و اقتصادی حائز اهمیت برشمرد.

جمشید علی بابایی خاطرنشان کرد: با راه اندازی ماشین بریکت سازی، علاوه بر مدیریت و بازیابی نرمه آهن اسفنجی به عنوان یکی از ضایعات فرآیند احیاء مستقیم، به طور قابل توجهی از انتشار غبار و نرمه آهن اسفنجی در محیط جلوگیری خواهد شد.

مدیر تکنولوژی و توسعه فولاد سفیددشت در پایان ابراز امیدواری کرد پس از راه اندازی ماشین بریکت سازیی با اجرای پروژه توسعه مخازن ذخیره سازی آهن اسفنجی، زنجیره ارسال مواد اولیه به واحد فولادسازی و ریخته گری، به عنوان یکی از پیش نیازهای مهم این واحد، تکمیل و محقق خواهد شد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ