۰۳ آذر ۱۴۰۰ | 19:34
کد خبر : 70607

رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم افتتاح معدن طلای دره اشکی و اتاق اسید شویی موته:

موته، الگوی توسعه طلا در کشور/ ذخیره معدنی، پشتوانه تولید

رییس هیات عامل ایمیدرو امروز به همراه علی نبوی «دستیار ویژه وزیر صنعت معدن و تجارت» ضمن افتتاح معدن جدید طلا دره اشکی در موته و اتاق اسیدشویی مجتمع، از بخش های مختلف مجتمع بازدید کردند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از ایمیدرو، علی نبوی در مراسم بازدید مجتمع طلای موته با بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع حفاظت محیط زیست در معادن جدید نیز فارغ از هزینه های مورد نیاز مورد توجه ویژه قرار گیرد. چرا که توجه به این امر، تاثیر کلان بر محیط زندگی انسان خواهد گذاشت.

مجتمع طلای موته در مدار توسعه

وجیه ا… جعفری، رئیس هیات عامل ایمیدرو در این مراسم ضمن اشاره به رونق جدی صورت گرفته در مجتمع طلای موته گفت: آغاز بهره برداری از معدن دره اشکی، افتتاح اتاق اسیدشویی و ریخته گری و افتتاح پارکینگ آتشنشانی در این مجتمع، گام مثبتی در راستای توسعه است. وی ادامه داد: این شرکت در مدار توسعه قرار گرفته و می تواند الگویی برای واحدهای تولید طلا در کشور باشد.

ذخیره معدنی، پشتوانه تولید

جعفری با اشاره به اینکه ذخیره معدنی، مهمترین پشتوانه توسعه صنایع معدنی از جمله طلای موته است، تصریح کرد: خوشبختانه ذخایر مناسبی در معدن دره اشکی اکتشاف شده است. وی افزود: توسعه اکتشاف ضروری است تا این کارخانه با خاطری آسوده تداوم تولید داشته باشد.

موته الگوی توسعه شود

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سابقه بالای فعالیت مجتمع موته، گفت: این مجتمع می تواند مرکزی برای توسعه آموزش فرآیند تولید طلا برای واحدهای جدید شود. وی ادامه داد: ما به عنوان بخشی از دولت، باید نگاهی بسترساز به توسعه داشته باشیم و باید الگویی در زمینه های مختلف و از جمله زیست محیطی باشیم.

جعفری خاطرنشان کرد: این مجتمع در عین بهره برداری از معدن دره اشکی، توانسته شرایط زیست گونه های جانوری را هم فراهم کند. وی ادامه داد: از این رو، در معدن موته منافاتی بین فعالیت معدنی و محیط زیست وجود ندارد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ