۰۳ آذر ۱۴۰۰ | 19:15
کد خبر : 70558

در ۳ ماه اخیر صورت گرفت؛

فروش ۱۰۰۰ تن، محصول پشم شیشه در بورس کالای ایران

فروش ۱۰۰۰ تن، محصول پشم شیشه در بورس کالای ایران

به گزارش برداشت روز، به نقل از شستا رسانه؛ شرکت پشم شیشه ایران که با هدف ایجاد بازاری منسجم، قانونمند و حذف واسطه‌گری در معاملات خرید و فروش مستقیم بین فروشنده و خریدار، در اوایل سال جاری محصول پشم‌شیشه را در بازار بورس کالای ایران عرضه کرد، توانست در ۳ ماهه اخیر ۱۰۰۰ تن از محصول پشم‌شیشه خود را به ارزش تقریبی بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در این بازار به فروش برساند و به روند صعودی فروش محصولات خود در بازار بورس کالای ایران ادامه دهد.

با توجه به چشم انداز تغییر و تحولات در آینده فروش محصولات شرکت و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، محصولات پشم‌شیشه و ایزوگام به صورت مستمر و منظم در بازار بورس کالای ایران عرضه می‌گردد، تا با کاهش نوسانات مخل بازار، شفافیت در فرآیند فروش و خروج از بازار سنتی، آینده ای روشن را برای این محصولات در بازار متصور شد.

این حجم از فروش محصول پشم‌شیشه در بازار بورس کالا تنها در مدت ۳ ماه، از اوایل شهریور تا پایان آبان ماه سال جاری رقم خورده است.

عایق حرارتی و صوتی پشم شیشه این شرکت با تولید سالانه ۹۰۰۰ تن با نام‌ تجاری پشم شیشه و با نماد PSH-DSMGLWO-00 در بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

این گروه از محصولات عایق‌ها به دونوع پشم شیشه رولی یا پتویی و پشم شیشه پنلی یا تخته ای تقسیم میشود و کاربردهای آن در عایق کاری سقف سوله‌ها، بدنه مخازن بزرگ، کانال‌ها و تاسیسات، دیواره کوره‌ها، صنایع پتروشیمی، نفت، گاز، سقف ساختمان و کانتینرها است.

ظرفیت اسمی تولید محصول پشم شیشه در سال ۹ هزار تن می باشد که با انتقال کارخانه به سایت جدید واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز ظرفیت تولید این محصول ، به ۱۴۰۰۰ تن در سال خواهد رسید.