۰۲ آذر ۱۴۰۰ | 22:02
کد خبر : 70453

پایان موفقیت آمیز تعمیرات اساسی در شرکت پالایش نفت تهران

تعمیرات اساسی واحد های آیزوماکس جنوبی, هیدروژن و بازیافت گوگرد شرکت پالایش نفت تهران با موفقیت خاتمه یافت.

به گزارش برداشت روز، مدیر عملیات شرکت پالایش نفت تهران با اعلام این خبر گفت: تعمیرات اساسی واحد های آیزوماکس، هیدروژن و آمین شماره ۱ و آب ترش و بازیافت گوگرد شماره ۲ شرکت پالایش نفت تهران با تلاش شبانه روزی کارکنان ضمن رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی با موفقیت خاتمه یافت و واحدها به مدار تولید بازگشتند.

خیری ادامه داد: در این تعمیرات اساسی ۵ دستگاه فن های هوایی E-434 تعویض و همچنین V-1603 و ۲V901 تعویض گردید و در واحد هیدروژن کاتالیست V-802B تعویض شد. همچنین تعمیرات اساسی حوضچه مذاب گوگرد و تعمیرات اساسی کوره H-801 از دیگر اقدامات قابل ذکر در این تعمیرات اساسی بود.

وی افزود: تعمیرات اساسی یک فرایند تعمیرات پیشگیرانه است که به بیان دقیق تر می توان آن را بازگردانی واحد به شرایط قابل اطمینان برای یک دوره عملکرد طولانی مدت در نظر گرفت. در تعمیرات اساسی، کلیه تجهیزات موجود در واحد باز شده و از تمام قسمت های تجهیزات بازرسی به عمل می آید و پس از آن تعمیر یا تعویض قطعات و خطوط انتقال طبق درخواست ادارات بهره برداری و بازرسی فنی مبتنی بر دستور کارهای صادر شده انجام می گیرند. همچنین در هر دوره از تعمیرات اساسی اقدامات بهبودی که در شرایط عملیات واحد قابل انجام نمی باشند نیز نصب و راه اندازی می شوند. در واقع در پایان هر دوره تعمیرات اساسی، واحد برای یک دوره عملکرد با کیفیت مطلوب تضمین می شود.

خیری در خاتمه از آغاز تعمیرات اساسی واحد کاهش گرانروی از ۷ آذرماه به مدت ۲۰روز خبر داد.

گفتنی است واحد آیزوماکس شرکت پالایش نفت تهران با ظرفیت ۱۷ هزار بشکه در روز آیزوفید حاصل از برج تقطیر در خلاء را به محصولات با کیفیت شامل گازوئیل، نفت سفید، نفتای سنگین، نفتای سبک، حلال، گاز مایع و آیزوریسایکل تبدیل می کند.

 

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ