۰۱ آذر ۱۴۰۰ | 19:31
کد خبر : 70270

حسن عرب، مشاور پارلمانی مدیرعامل خبر داد:

استقبال از طرح‌های جدید تامین مالی بانک صادرات ایران در سیستان و بلوچستان

​طرح‌های ویژه تامین مالی بانک صادرات ایران در سفر دو روزه هیأت پارلمانی به استان سیستان و بلوچستان با حضور سعید محمد، رئیس سازمان مناطق آزاد کشور، عزت‌الله اکبری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، سیدمحسن دهنوی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس، سیدنظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس، محمد سرگزی، عضو کمیسیون عمران، معین‌الدین سعیدی، عضو کمیسیون کشاورزی، عبدالناصر درخشان، نماینده مردم ایرانشهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر و رئیس هیئت‌عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و مقامات استانی رونمایی و با استقبال روبه‌رو شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی، مشاور پارلمانی مدیرعامل بانک صادرات ایران با اعلام این خبر افزود: طی سفر دو روزه هیأت پارلمانی به دو شهرستان ایرانشهر و چابهار ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی طرح‌های بخش خصوصی این منطقه مورد بازدید قرار گرفت و پیشنهاد تامین مالی ارزان‌قیمت این طرح‌ها مورد استقبال علما، مسئولان و نمایندگان مجلس واقع شد.

حسن عرب اظهار کرد: بر اساس توافقات به عمل آمده، منابع مالی قرض‌الحسنه اهالی محترم اهل سنت این مناطق در اختیار بانک صادرات ایران قرار می‌گیرد و به میزان ۵۰ درصد افزون بر آن توسط این بانک تامین و در اختیار واحد‌های تولیدی و پروژه‌های بخش خصوصی این شهرستان‌ها قرار خواهد گرفت.

وی با اعلام آمادگی بانک صادرات ایران برای حمایت از بخش خصوصی این مناطق افزود: تامین مالی یاد شده بر اساس عقود اسلامی موردنظر اهالی محترم اهل سنت این مناطق صورت می‌گیرد و این توافق در قالب تفاهم‌نامه‌ای با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت‌‌مدیره بانک صادرات ایران، مسئولان و نمایندگان مردم این دو شهرستان در مجلس شورای اسلامی به امضا می‌رسد.

به گفته وی تامین مالی موردنظر با کارمزد مورد توافق عملیاتی خواهد شد و تلاش می‌شود که این الگو در سایر مناطق و استان‌های مشابه عملیاتی شود.

عرب همچنین از تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز چاه‌های کشاورزی شهرستان بمپور از توابع ایرانشهر با بیش از ۷۰ هزار نفر جمعیت در قالب تسهیلات حمایتی و مسئولیت اجتماعی بانک صادرات ایران خبر داد .

به گفته مشاور پارلمانی مدیرعامل بانک صادرات ایران تأمین مالی ۲۰۰۰ میلیارد ریالی طرح‌های آب و فاضلاب شهرستان چابهار نیز از دیگر طرح‌های مورد نظر هیأت پارلمانی برای این منطقه بود که بر اساس توافقات اولیه تامین مالی این طرح توسط بانک صادرات ایران و دو بانک بزرگ دیگر کشور به صورت کنسرسیوم از سال ۱۴۰۱ عملیاتی خواهد شد.

بانک صادرات ایران با ارائه طرح تبسم، امکان تامین مالی و پرداخت تسهیلات با نرخ سود صفر درصد و اخذ کارمزد بانکی را فراهم کرده که بر مبنای آن صاحبان سرمایه و صنایع با استفاده از این ظرفیت، امکان دریافت تسهیلات و تامین مالی به نفع کارکنان و طرح‌های مختلف خود را با نرخ سود صفر درصد خواهند داشت.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ