۰۱ آذر ۱۴۰۰ | 18:55
کد خبر : 70187

ذوب آهن اصفهان/

جزئیات انتقال نماد «ذوب» به بورس اعلام شد

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، از موافقت هیأت پذیرش با درج نماد ذوب در بورس اوراق بهادار تهران خبر داد و عنوان کرد که این نماد پس از انجام کارهای درج نماد ، به بورس منتقل خواهد شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از دنیای معدن،  منصور یزدی زاده   افزود: تغییر بازار شرکت ذوب آهن اصفهان از فرابورس به بورس، مدت زیادی است که در دست بررسی شرکت بود و برنامه ریزی شده بود که پس از تحول شرکت در زمینه سودآوری و عملیات، انتقال نماد این شرکت به بازار بورس انجام گیرد و همچنانکه شاهدیم، عملیات شرکت از سال ۱۳۹۷ به سودآوری رسیده و سال ۱۳۹۹ زیان انباشته این شرکت به طور کامل پوشش داده شد و بخشی از سود نیز بین سهامداران تقسیم گردید. بنابراین با پیگیری کار از سازمان های مربوط، تغییر بازار نماد ذوب در اسرع وقت انجام شده و در حال حاضر نیز با موافقت هیأت پذیرش و درج نماد ذوب در بازار بورس، شاهد معاملات این نماد در این بازار خواهیم بود.

 معافیت «ذوب» بیشتر می شود

این مقام مسئول اضافه کرد که تغییر بازار شرکت ذوب آهن، اتفاق مبارکی است که هم به سهامداران این مجموعه کمک می کند و هم موجب اثرگذاری بیشتر شرکت در بازار سرمایه خواهد بود.

وی افزود: شرکت ذوب آهن جزو شرکت های بزرگ صنعت فولاد کشور بوده و سهام آن نیز همواره از اقبال بالای سرمایه گذاران برخوردار بوده است، از این رو پس از انتقال به بازار بورس، شاهد حضور این نماد در کنار سهام شرکت های بزرگ و تاثیرگذار بر شاخص کل بورس خواهیم بود و این موضوع به دیده شدن شرکت ذوب آهن و اقبال بیشتر بازار سرمایه به سرمایه گذاری در این نماد کمک شایانی می نماید و شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری که مایل به انطباق سرمایه گذاری خود با روند شاخص کل بورس هستند ، می توانند سرمایه خود را به این نماد نیز اختصاص دهند. همچنین این تغییر باعث می شود تا شرکت ذوب آهن از معافیت های مالیاتی بیشتری برخوردار گردد که بر سودآوری این شرکت نیز اثرگذار است.

مدیرعامل ذوب آهن با بیان این که آینده شرکت ذوب آهن از نظر سودآوری بسیار روشن است، افزود: در حال حاضر بسیاری از ریسک هایی که بازار سرمایه و به خصوص صنعت فولاد را تهدید می کند، اثرگذاری کمتری بر شرکت ذوب آهن داشته و برخی از عوامل اقتصادی در حال وقوع، نظیر کاهش قیمت ذغال سنگ، برای ذوب آهن دارای تاثیر مثبت می باشد. بنابراین امید است که تغییر بازار این نماد همراه با تحولات ایجاد شده در عملیات و سودآوری شرکت، نویدبخش روزهای خوب و پرسودی برای سرمایه گذاران این شرکت باشد.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ