۰۱ آذر ۱۴۰۰ | 18:43
کد خبر : 70141

پذیره نویسی سهام شرکت «تجلی» در فرابورس/با عرضه تجلی، نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ هدایت میشود

نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت «تجلی» در فرابورس با حضور دکتر امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات؛ مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات؛ ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و جمعی از مدیران و اعضای هیئت مدیره «ومعادن» در محل سالن مروارید نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، نشست خبری معرفی تجلی توسعه معادن و فلزات در سالن مروارید نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی در فرابورس گفت: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع معدنی، اولین شرکت سهامی عام پروژه‌ را در بازار سرمایه عرضه می‌کند. هدف از عرضه سهام تجلی، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ و مشارکت مردم در تولید و آبادانی کشور است.

مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات گفت: عرضه تجلی در فرابورس دارای سه وجه عرضه اولیه، افزایش سرمایه و سلب حق تقدم است.

وی ادامه داد: مجموعه تجلی دریچه‌ای به بازاری است که تاکنون نبوده است. با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه می‌توان تامین مالی تولید و توسعه را انجام داد و هدف شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات همین است. در عین حال، مردم نیز در پروژه‌های پربازده شریک می‌شوند.

مدیر عامل «ومعادن» اظهار کرد: خوشبختانه موانع برطرف شد و به نظر می‌رسد با این کار شرکت‌های پروژه محور دیگری وارد بورس شوند و از منابع بازار سرمایه استفاده شود.

نادری تصریح کرد: سیل نقدینگی موجود می‌تواند مخرب یا سازنده باشد؛ کاهش ارزش ریال در مقابل ارز خارجی فرصت بی‌بدیلی در زمینه صادرات ایجاد کرده است و یکی از آرزوهای ما در بازار سرمایه این است که نقدینگی را به پروژه ها برسانیم.

به گفته مدیرعامل شرکت «ومعادن» قیمت کامودیتی‌ها امروز در بالاترین حالت است و درآمد شرکت‌های معدنی در هیچ دوره‌ای به این اندازه نبوده اما باید از این فرصت استفاده کرد.

نادری گفت: سال‌ها پیش عمده تامین نقدینگی به بازار پول محدود بود اما امروز بازار سرمایه محلی برای تامین مالی است؛ آن هم به واسطه ابزارهایی همچون اوراق صکوک.

وی افزود: این شرکت فرصت مناسبی است تا بتوانیم از پتانسیل کشور بهره‌برداری کنیم؛ در واقع با توجه به سرمایه مردم پروژه‌هایی تعریف و تولید شغل و ثروت ملی می‌کند.

علی اکبری: شرکت تجلی ۵ پروژه بزرگ زنجیره فولاد را در دست احداث دارد

در ادامه مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در نشست خبری پذیره‌نویسی سهام این شرکت در فرابورس گفت: شرکت تجلی ۵ پروژه بزرگ زنجیره فولاد را در قالب سه شرکت فولاد سرمد ابرکوه، فولاد شرق خراسان و فولاد غرب ایرانیان در دست احداث دارد و از افزایش سرمایه برای تامین منابع این پروژه‌های بزرگ استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها باعث افزایش قیمت سهام تجلی در تابلوی فرابورس خواهد شد و این شرکت بهترین پروژه‌ها را از کنسانتره تا گندله‌سازی، تولید آهن اسفنجی و تولید محصولات فولادی در تملک خود دارد.

وی افزود: سرمایه‌گذاران به دنبال آن بودند که پروژه‌هایی در «تجلی» معرفی شود که هم توجیه اقتصادی داشته و‌ هم بتواند در عرضه اولیه برای خرید سهام جذاب باشد.

به گفته علی‌اکبری، زنجیره فولاد از معدن تا فولاد در «تجلی» وجود دارد؛ این شرکت با حضور سهامدارانی همچون «ومعادن»، چادرملو و گل گهر شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: «چادرملو» سهم خوبی در «تجلی» داشته و‌ همیشه به عنوان سهامدار اصلی ما در کنار ما بوده است. «گل‌گهر» نیز پشتیبانی‌های خوبی داشته است.
وی با بیان اینکه چادرملو شریک استراتژیک ماست، گفت: پی ب ای صنایع معدنی نزدیک به ۲ است. در حال حاضر امکان صادرات سهل و آسان معدن و صنایع معدنی وجود دارد چرا که کاهش ارزش ریال در مقابل دلار باعث شده مزیت صادراتی بسیاری برای صنایع ایجاد شود. در حال حاضر قیمت کامودیتی ها از جمله مس و آهن در حداکثر است .

وی گفت: سهام تجلی خواهان زیاد دارد و با قیمت ۱۰۰ تومان به ازای هر سهم عرضه می‌شود. در بدترین شرایط بازار بورس هم قیمت سهام تجلی پایین‌تر از ۱۰۰ تومان نخواهد آمد و پایین‌تر از این قیمت، سهامداران عمده سهام را خریداری خواهند کرد. ضمن اینکه یک سال پیشرفت پروژه‌های تجلی در ارزشگذاری سهام این شرکت لحاظ نشده و سهام تجلی کاملا ارزنده است.

دغدغه آب را رفع می‌کنیم

ناصر تقی زاده، مدیرعامل چادرملو در نشست خبری تجلی بیان کرد: بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان پروژه در چادرملو آغاز شده و مشارکت سیستم های مختلف از جمله تجلی را در آن خواهیم داشت.

وی افزود: کشور با خشکسالی مواجه است و یکی از دغدغه های اصلی مقامات عالی کشور تامین آب است. تونل ها و جاده هایی که کشیده شده امکان انتقال آب به فلات مرکزی را فراهم کرده، همچنین ۱۵ متر مکعب آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و خراسان جنوبی به زودی شروع خواهد شد.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ