۲۸ آبان ۱۴۰۰ | 18:33
کد خبر : 69742

افتتاح سومین مدرسۀ ساخته‌شده توسط بانک پاسارگاد در استان گلستان

آیین افتتاح مدرسۀ شش‌کلاسۀ امیرکبیر در روستای «قرنجیک» استان گلستان با حضور مدیرعامل و مدیران بانک پاسارگاد، فرماندار آق‌قلا، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل ادارۀ نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، بانک پاسارگاد همواره مسئولیت‌های اجتماعی را رویکردی متعالی به کسب‌وکار برمی‌شمارد و به‌صورت پیوسته، اقدامات و فعالیت‌های متنوع و گسترده‌ای را در این راستا در دستور کار خود دارد. فعالیت‌های مدرسه‌سازی به‌دلیل اهمیت بالای آن در رشد و توسعۀ آینده‌سازان ایران عزیز و تاثیر مستقیم در آبادانی و آینده کشور در کانون اصلی توجه بانک پاسارگاد در زمینۀ ایفای مسئولیت‌های اجتماعی قرار دارد.

آیین بهره‌برداری مدرسۀ امیرکبیر روستای قرنجیک پس از مراسم افتتاح دو مدرسۀ دیگر در روستاهای پیرآغاچ و صحنه در شهرستان آق‌قلا در روز ۲۶آبان۱۴۰۰ با حضور مدیران بانک پاسارگاد و مسئولان محلی صورت پذیرفت. این مدرسه با شش کلاس درس، فضای آموزشی ۷۴۵مترمربعی را در اختیار ۱۱۸ نفر از دانش‌آموزان این روستای آسیب‌دیده از سیل قرار داده و محیط ایمن و استانداردی را جهت تحصیل فرزندان این روستا و مناطق مجاور فراهم آورده است. طی مراسم افتتاح این مدرسه، ضمن برگزاری مراسم آئینی ذکر خنجر به یمن آغاز به کار این مدرسه و خوش‌آمدگویی به میهمانان، مدیرعامل بانک پاسارگاد، فرماندار شهرستان آق‌قلا، مدیرکل ادارۀ نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان و مدیرکل آموزش و پرورش استان برای حضار به سخنرانی پرداختند و در پایان ضمن افتتاح رسمی مدرسه، از کلاس‌ها و محیط مدرسه بازدید به عمل آمد.

مدیرعامل بانک پاسارگاد: إن‌شاءاللّه فرزندانی که در این مدارس تربیت می‌شوند مردان و زنان بزرگ آینده کشور باشند.

دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد در این مراسم طی سخنرانیِ خود ضمن قدردانی از میهمان‌نوازی و زحمات مسئولان منطقه و مردم خونگرم شهرستان آق‌قلا، حوزۀ آموزش و پرورش و سرمایه انسانی را موضوع بسیار مهمی ارزیابی نمود و عنوان داشت که در بانک پاسارگاد آنچه در ترازنامۀ بانک ثبت شده است تنها «دستمایه» تلقی می‌شود و سرمایۀ اصلی در بانک پاسارگاد در حقیقت «سرمایه انسانی» است که با عشق، علاقه و تکریمِ مشتریان به ارائه خدمات و فعالیت مشغول است. دکتر قاسمی با اشاره به میراث برجای‌مانده از بزرگانی چون مرحوم دکتر حسابی به‌عنوان امانتی ذی‌قیمت نزد ایرانیان، به رسالتی که طی حکم انتصاب مقام وزارت آموزش و پرورش وقت به ایشان ابلاغ شده بود اشاره داشت و ادامه داد که در آن حکم، آموزش و فرهنگ مهمترین رکن جامعه توصیف و فعالیت در این حوزه، مهمترین وظیفه و مسئولیت معرفی شده بود.

مدیرعامل بانک پاسارگاد در ادامه با بیان مأموریت‌های این بانک در حوزۀ پولی و مالی، عنوان داشت که علی‌رغم این مأموریت‌های اصلی، بانک پاسارگاد ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و امور فرهنگی را در سطحی وسیع و به‌شکلی جامع و پرمحتوا دنبال کرده است که از جمله می‌توان به ۱۷ کتابخانۀ احداث‌شده و چندین باب کتابخانۀ درحال‌ساخت در کشور پیرو نام‌گذاری سال ۱۳۹۳ به‌عنوان «سال اقتصاد و فرهنگ» توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد. دکتر قاسمی ادامه داد که اقدام به احداث مجموعاً ۴۳ مدرسه در مناطق نیازمند کشور نیز در همین راستا قابل تعریف است که از این میان حدود ۳۰ باب به‌صورت کامل ساخته شده و باقی نیز در دست ساخت است.

وی در ادامۀ تشریح فعالیت‌های فرهنگی بانک پاساگاد به چاپ و نشر «مصحف شریف طباخ» به‌عنوان نفیس‌ترین اثر قرآنی که در آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود، گردآوری و چاپ نسخۀ نفیس «شاهنامه شاه‌طهماسبی» به‌عنوان یکی از مهم‌ترین آثار فرهنگی و تاریخی کشور، چاپ مجموعۀ آثار مرحوم استاد بهزاد، نگارگر برجستۀ ایرانی و طراحی نرم‌افزاری برای آشنایی و آموزش کودکان با فرهنگ بانکداری، صرفه‌جویی و پس‌انداز اشاره کرد و ادامه داد که بانک پاسارگاد همواره تلاش کرده است تا در این موارد به‌عنوان مسئول و حامی مالی حضور پیدا کند و با نگاهی به مجموعه فعالیت‌های این بانک مشخص است که مسئلۀ سرمایه انسانی کانون حرکت بانک پاسارگاد است.

دکتر مجید قاسمی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع توسعۀ اقتصادی کشور و نقش‌آفرینی مجموعۀ بانک و گروه پاسارگاد در ایجاد اشتغال برای ۶۰۰هزار نفر در ۳۵ پروژۀ معدنی و سایر پروژه‌های نفت، گاز و… پرداخت و برنامه‌ریزی برای ساخت ۷‌هزار تخت بیمارستانی در کشور و توجه به توسعۀ مناطق کم‌برخوردار را از دیگر مصادیق ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بانک عنوان کرد. وی در پایان با تقدیر از مقام شامخ معلمان و ابراز قدردانی از برگزارکنندگان مراسم و دست‌اندرکاران احداث مدارس افتتاح‌شده، جهت ساخت مکان‌های آموزشی موردنیاز در سایر مناطق استان اعلام آمادگی کرد.

مدیرعامل بانک پاسارگاد در پایان ابراز امیدواری کرد فرزندانی که در این مدارس تربیت می‌شوند مردان و زنان بزرگ آینده کشور باشند و عنوان داشت هدیه‌ای از طرف بانک پاسارگاد به تمامی دانش‌آموزان شهرستان آق‌قلا که در آزمون سراسری سال جاری پذیرفته شده‌اند اهدا خواهد شد و این دانش‌آموزان تا زمانی که در داخل کشور تا مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهند بورسیۀ بانک پاسارگاد هستند.

فرماندار آققلا: بانک پاسارگاد با اعتقاد به سرمایه انسانی این کار مقدس را شروع کرده است.

در این مراسم همچنین مهندس غراوی، فرماندار شهرستان آق‌قلا ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان، به شرایط دانش‌آموزان مستعد شهرستان آق‌قلا و روستاهای تابعۀ آن و وضعیت نوسازی مدارس آسیب‌دیده از سیل اشاره کرد و افتتاح سه مدرسه و در مجموع سیزده کلاس درس را توسط بانک پاسارگاد نشان از دیدگاه متعالی و اعتقاد مدیران این بانک نسبت به سرمایه‌انسانی و اهمیت آن دانست که در آموزه‌های اسلامی نیز مورد تأکید فراوان قرار گرفته است. مهندس غراوی همچنین در این خصوص عنوان داشت که بانک پاسارگاد با اعتقاد به اینکه بزرگترین سرمایه، سرمایه انسانی است این کار مقدس را شروع کرده و به بهره‌برداری رسانده است. فرماندار آق‌قلا در پایان سخنان خود به تمامی دست‌اندرکاران ساخت و تجهیز این مدارس دست‌مریزاد گفت و عنوان داشت که مردم آق‌قلا همواره قدردان فعالیت‌های انجام شده در راستای رفع آثار ناشی از لطمات سیل در شهرستان هستند.

مدیرکل ادارۀ نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان: ۳۵درصد از مدارس این استان با مشارکت خیّرین مدرسه‌ساز ساخته شده است.

مهندس لیوانی، مدیرکل ادارۀ نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گلستان، در ادامۀ مراسم با ارائۀ گزارشی از وضعیت نوسازی مدارس در این استان، روی نقش سازمان‌های مسئول و اشخاص خیّر مدرسه‌ساز تأکید کرده و عنوان داشت که احداث قریب به ۳۵درصد از مدارس در استان با مشارکت خیّرین مدرسه‌ساز محقق شده است. وی در پایان با تقدیر از نگاه ویژۀ بانک پاسارگاد به استان گلستان ادامه داد که پس از وقوع سیل با کمک سازمان‌ها و اشخاص خیّر تعداد زیادی از مدارس آسیب‌دیده یا تخریب‌شده بازسازی و نوسازی شده است که خوشبختانه امروز نیز با همت و حمایت صفرتاصدی بانک پاسارگاد به تعداد این مدارس افزوده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان: کارهای بزرگی که تاکنون بانک پاسارگاد در نقاط مختلف کشور انجام داده مایه مباهات است.

دکتر گوهری‌راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان در بخش دیگری از آیین افتتاح مدرسۀ امیرکبیر به نیابت از ۳۹۰هزار دانش‌آموز گلستانی، مراتب تقدیر خود را از این حرکت خیر و خداپسندانه بانک پاسارگاد اعلام کرد و با ذکر اهمیت حوزۀ آموزش و پرورش به‌عنوان اصلی‌ترین رکن منابع انسانی یک کشور و اشاره به پروژه‌های مدرسه‌سازی بانک پاسارگاد در استان‌هایی چون لرستان و خوزستان، احداث خانه‌های بهداشت و سایر امور عام‌المنفعه انجام شده توسط این بانک، آن‌ها را مایۀ مباهات دانست.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ