۲۶ آبان ۱۴۰۰ | 19:33
کد خبر : 69697

تامین اجتماعی/

آمار بستری و فوت بیماران کرونایی در مراکز درمانی تامین اجتماعی

عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی، آمار بستری و فوت بیماران کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی را اعلام کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترمحمدعلی همتی در وبینار تأثیرات روانی اجتماعی کرونا که از سوی مؤسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی برگزار شد در مورد آخرین آمار مربوط به بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین اجتماعی گفت: طبق آخرین آمار بستری که اکنون در اختیار دارم و مربوط به شهریور ماه سال جاری می‌شود، ۲۰۲ هزار و ۸۴۰ بیمار بستری شده است که از این تعداد ۹۸ هزار و ۸۰۰ نفر تست مثبت داشته‌اند.

وی افزود: همچنین ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر آمار فوت شدگان در بیمارستان‌های ملکی سازمان بر اثر کرونا به ثبت رسیده است.

عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: ۱۸۱ هزار بیمار کرونایی نیز در این بیمارستان‌ها بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وی در مورد میانگین سن بستری بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستانها گفت: میانگین سن بستری ۵۴ سال است که ۵ درصد این میزان به کمتر از ۲۰ سال، ۲۰ درصد به گروه سنی ۲۱ تا ۴۰ سال و ۳۵ درصد مربوط به گروه سنی ۴۱ تا ۶۰ سال بوده است.

همتی گفت: در میان بستری شدگان، نسبت جنسی تقریباً یکسان بوده به گونه‌ای که ۵۱.۵ درصد مرد و ۴۸.۵ درصد زن بوده است.

عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی افزود: مدت اقامت بیماران در بخش‌های ویژه و آی سی یو ۶ ممیز ۲ دهم روز و در بخش‌های عادی ۴ ممیز ۲ دهم روز گزارش شده است.

وی افزود: در زمانهای پیک کرونا برخی از بیمارستان‌ها مانند بیمارستان میلاد بیشترین میزان بستری را داشته به طوری که حتی گاهی بیشترین میزان بستری را در کل کشور داشته است.

وی گفت: این عملکرد نشان می‌دهد سازمان در همه وجوه ورود کرده تا بحث بیماری کرونا را کنترل کند.

 

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ