۲۵ آبان ۱۴۰۰ | 19:34
کد خبر : 69490

مدیر بیمه‌های اشخاص تشریح کرد؛

جزییات طرح بیمه خدمات دندانپزشکی و ضمانت ایمپلنت سرمد

بیمه خدمات دندانپزشکی و بیمه ضمانت ایمپلنت، طرح جدید بیمه سرمد برای پوشش هزینه‌های دندانپزشکی است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بیمه سرمد، علی آفرین مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه سرمد در گفتگو با اقتصاد تهران، درباره طرح بیمه دندانپزشکی انفرادی این شرکت گفت: افراد متقاضی استفاده از خدمات این طرح در ابتدا باید با مراجعه به شبکه فروش و نمایندگی‌های منتخب که در سایت بیمه سرمد مشخص شده است، فرم پیشنهاد درمان دندان و ایمپلنت را پر کرده و سپس به یکی از مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد معرفی می‌شوند تا با انجام رادیولوژی و چکاپ دندان‌ها، سطح سلامت دهان و دندان آن‌ها تعیین شود.

او به جزییات این طرح اشاره کرد و گفت: از آنجا که این طرح مخصوص دندان‌های سالم است، اگر فردی با دندان خراب به مراکز طرف قرارداد مراجعه کند، پس از انجام آزمایش‌های مربوطه باید نسبت به ترمیم دندان ناسالم خود اقدام کند و سپس از این طرح استفاده کند. سقف تعهدات این طرح ۵۰ میلیون تومان است که فرد با حق بیمه پرداختی سالانه ۲٫۵ ، ۳ و ۳٫۵ میلیون تومان به ترتیب برای یک، دو یا سه سال به طور رایگان از خدمات دندانپزشکی بهره مند می‌شود.

آفرین با تاکید بر آن که این طرح «پیشگیری محور» است، تصریح کرد: متقاضی استفاده از این طرح، باید هر ۶ ماه یکبار به مراکز طرف قرارداد مراجعه کند و معاینات دوره‌ای انجام دهد، چرا که اساس اولیه این طرح بر مبنای بهداشت دهان و دندان بنا نهاده شده است. به همین منظور، اقدامات پیشگیری در قالب انجام چکاپ‌های دوره‌ای به عنوان مهم‌ترین شاخص در این طرح مدنظر قرار گرفته است.

مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه سرمد با بیان آن که طرح بیمه خدمات دندانپزشکی و بیمه ضمانت ایمپلنت، دو طرح جداگانه است که در قالب یک پکیج ارائه می‌شود، یادآور شد: برای ارائه مطلوب‌تر خدمات دندانپزشکی، مراکز درمانی و کلینیک‌های این طرح، با دقت بسیار زیاد مورد گزینش قرار گرفته‌اند، به طوری که در حال حاضر ۴ مرکز کلینیک دندانپزشکی رومی، کلینیک دندانپزشکی پارت، مطب دکتر رضا افتخار آشتیانی و نیز مطب دکتر امیررضا معیر، به عنوان مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه دندانپزشکی انفرادی، به ارائه خدمات دندانپزشکی به بیمه‌گذاران این طرح می‌پردازند.

وی همچنین درباره ایده اولیه این طرح گفت: هزینه بالای درمان دندان، ما را بر آن داشت تا با مجری طرح که یک گروه دانش‌بنیان از دانشگاه شهید بهشتی بوده و اشراف کامل به عمق مساله درمان دارند، وارد مذاکره شده تا در نهایت مجوز این طرح را ابتدا به صورت آزمایشی از سال ۹۸ اخذ کنیم که با احتساب مراحل اداری و انجام پروسه‌های لازم، سرانجام این طرح در نوزدهم مرداد امسال به مرحله اجرا درآمد که البته، مساله ویروس کرونا نیز بر طولانی بودن زمان ارائه آن تاثیر گذاشت. ضمن آن که با توجه به ضرورت فراهم شدن زیرساخت‌های نرم‌افزاری و نیز آمادگی شبکه فروش، در نهایت اجرای این طرح در مرداد امسال کلید خورد.

آفرین با اشاره به این که به افراد متقاضی، کلیه خدمات دندانپزشکی به جز ارتودنسی و زیبایی ارائه می‌شود، اظهار داشت: همان‌طور که در ابتدا گفته شد فرد متقاضی در طرح یک ساله می‌تواند با پرداخت دو میلیون و پانصد هزار تومان، در مدت یک سال از زمان خرید بیمه‌نامه تا سقف ۵۰ میلیون تومان، از کلیه خدمات دندانپزشکی بهره مند شود که در شرایط اقتصادی کنونی، ارائه این طرح، بسیار مقرون به صرفه است.

مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه سرمد یادآور شد: بیمه‌گذاران با انجام معاینات دوره‌ای و رایگان و انجام صحت‌سنجی در ابتدای این طرح در صورت بروز هرگونه مشکل برای دندان‌های خود می‌توانند بدون پرداخت هزینه از خدمات تخصصی این مراکز طی مدت زمان بیمه‌نامه خود استفاده کرده و هیچ وجهی تا سقف ۵۰ میلیون تومان، البته بجز کسر ۱۰ درصد فرانشیز، نمی‌پردازند.

لازم به ذکر است بیمه دندانپزشکی انفرادی سرمد، تمامی هزینه‌های درمانی افراد ۱۲ تا ۶۵ سال را جبران می‌کند. ضمن آن که جرم‌گیری دوره‌ای در طول این طرح، رایگان بوده و بیمه شده تحت نظر متخصصان در مراکز درمانی ویژه این طرح قرار می‌گیرد.

 

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ