۲۴ آبان ۱۴۰۰ | 10:11
کد خبر : 69166

«نیکی ماندگار» در بانک مسکن

بانک مسکن در راستای دستیابی به اهداف خود در انجام مسوولیت های اجتماعی، طرح سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی و بلندمدت یک ساله با عنوان «نیکی ماندگار» را طراحی کرده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، بانک مسکن در ایفای مسوولیت اجتماعی خود، همواره جایگاه ویژه‌ای بین نهادهای مالی و پولی داشته است. در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و نهادهای حمایتی و انجام بخشی از وظایف مدنی، هیأت مدیره بانک مسکن، سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی و سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت یک‌ساله با نام «نیکی ماندگار» تصویب کرده است. هدف این طرح، این است که مشتریان خیّری که تمایل به کمک به نیازمندان ناشناس از طریق بانک را دارند، بدون نگرانی بابت از دست دادن سرمایه اصلی خود، سهمی از سود علی‌الحساب متعلقه (حداقل معادل ۲ درصد و حداکثر به میزان کل سود) را به امور خیریه اختصاص دهند. در این طرح، بانک مسکن نیز متعهد می‌شود، وجوه دریافت شده از مشتریان خیّر را در سرفصل بستانکاران داخلی نگهداری کرده، مبالغ تجمیعی را در پایان هر فصل به حساب سازمان‌ها و نهادهای حامی افراد نیازمند که در قرارداد افتتاح حساب توسط مشتری تعیین شده، واریز کند. سهم سود تخصیصی به هر یک از سازمان‌ها و همچنین تعداد و نام سازمان‌های حمایتی مورد نظر، در قرارداد افتتاح حساب و توسط مشتری (از میان گزینه‌های موجود) تعیین می شود.

حساب طرح «نیکی ماندگار» نسبت به سایر سپرده‌ها با مدت ماندگاری مشابه، با یک درصد نرخ سود بیشتر افتتاح می شود بر این اساس، در حال حاضر نرخ سود در این طرح در حساب‌های کوتاه‌مدت عادی یازده درصد و در سپرده‌های بلندمدت یک‌ساله ۱۷ درصد است. بانک جهت مشارکت در طرح خیریه مذکور، به این سپرده‌ها، یک درصد نرخ سود ترجیحی پرداخت می کند. در این طرح، علاوه بر افتتاح حساب توسط اشخاص حقیقی و حقوقی، اتباع خارجی نیز می توانند با تکمیل «قرارداد و شرایط اختصاصی افتتاح سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و بلندمدت یک‌ساله» نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند.

طرح «نیکی ماندگار»، به برخی نهادهای حمایتی معرفی شده است و تاکنون با کمیته امداد امام خمینی (ره) و آسایشگاه خیریه کهریزک تفاهم‌نامه منعقد شده است. همچنین انعقاد تفاهم‌نامه با برخی نهادهای دیگر (از جمله سازمان بهزیستی، جمعیت هلال احمر، مؤسسه محک و ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند و …) نیز در دست اقدام بوده که در صورت حصول نتیجه، اطلاع‌رسانی لازم متعاقباً صورت پذیرفته و امکان انتخاب سیستمی نهاد مورد نظر جهت تخصیص سهمی از سود سپرده طرح برای نهاد مورد نظر عملیاتی خواهد شد. سود علی‌الحساب ماهانه حساب‌های طرح نیکی ماندگار در پایان هر ماه، سود تعداد روزهای کسر ماه در زمان سررسید سپرده‌های یک‌ساله طرح و همچنین سود کسر ماه در مقطع فسخ حساب‌های کوتاه‌مدت این طرح، به صورت سیستمی و مطابق با آخرین درخواست مشتری، به حساب بستانکاران داخلی و یا به صورت ترکیبی به حساب واسط مشتری و حساب بستکاران داخلی واریز خواهد شد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ