۲۲ آبان ۱۴۰۰ | 19:12
کد خبر : 68980

وزیر نیرو در جلسه سازگاری با کم آبی در استان اصفهان:

پای اجرای عدالت در موضوع آب ایستاده‌ام/ ساماندهی زاینده‌رود بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست

وزیر نیرو با اعلام اینکه پای اجرای عدالت در موضوع آب ایستاده‌ام، گفت: وظیفه شرعی، قانونی و انقلابی خود را در این مهم می‌بینم، چراکه بسیاری از مشکلات امروز ناشی از بی‌قانونی است و این موضوع خاص زاینده‌رود و اصفهان نیست، بلکه همه جا باید به قانون برگردیم.

به گزارش برداشت روز، به نقل از پاون، “علی اکبر محرابیان” در جلسه سازگاری با کم آبی در استان اصفهان که شامگاه جمعه_۲۱ آبان ماه برگزار شد، با اشاره به بازدید میدانی خود از مناطق مختلف استان، اظهار کرد: بسیار متاسفیم که مردم تمدن ساز و قهرمان استان اصفهان امروز به خاطر بی آبی باید چنین شرایطی را تحمل کنند و خود را مسئول رفع این مشکلات می‌دانم.

وی با تاکید بر اینکه اولین عهد و پیمان ما این است که با مردم صادقانه صحبت کنیم، افزود: نباید قول یا وعده‌هایی به مردم بدهیم که چندسال دیگر شرم حضور در جمع مردم را داشته باشیم.

وی با اذعان بر اینکه مشکلاتی در اصفهان داریم اما این مشکلات امروز و دیروز نیست، گفت: مشکلات امروز مشکلات چند دهه بی برنامگی و بارگذاری های بی جا بر روی آب اصفهان بوده است، اما با بکارگیری همه ظرفیت‌های قانونی می‌توانیم کار را بر روی ریل صحیحی قرار دهیم تا مشکلات به مروز حل شود.

وزیر نیرو مشکل امروز آب اصفهان را بارگذاری های بی جا در بخش‌های مختلف دانست و افزود: این بارگذاری ها بلندپروازانه و رویایی بوده است. اولین کاری که باید بکنیم تعادل بخشی میان منابع و مصارف است، نه به این معنا که کسی سفره اش را جمع کند، بلکه باید روش‌های خود را اصلاح کنیم.

وی بر اصلاح تخصیص ها تاکید و اظهار کرد: برای صنعت استفاده از پساب بسیار پایدارتر و مطمئن تر از آبی است که ممکن است باشد یا نباشد. همچنین اصلاح مصرف آب در بخش کشاورزی نیز باید در دستور کار قرار گیرد تا با آب کمتر، محصول بیشتر و باکیفیت تر تولید کنیم.

وی با تأکید بر اینکه با اصلاح تخصیص ها بسیاری از مشکلات حل می‌شود، عنوان کرد: این حوضه می‌طلبد یکی از معاونان خود را به عنوان معین انتخاب کنم تا بر آب از مبدأ تا مقصد نظارت کند و حتما فردی بسیار متخصص و امین را انتخاب خواهم کرد.