۲۲ آبان ۱۴۰۰ | 18:50
کد خبر : 68900

تقدیر از عملکرد بانک مسکن در اجرای مسوولیت اجتماعی

در مراسم توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر اهدایی بانک مسکن بین دانش‌آموزان مدرسه شهید ابراهیم گاوکش از مدارس ساخته شده توسط بانک مسکن در لرستان، از عملکرد بانک در اجرای مسوولیت اجتماعی، تقدیر شد.

به گزارش برداشت روز، در این مراسم که در روستای وره زرد پلدختر برگزار شد، داریوش عالی‌پور مدیر شعب استان، سرهنگ صارمی فرمانده بسیج ادارات استان و مدیران آموزش‌وپرورش شهرستان پلدختر حضور داشتند.

داریوش عالی‌پور مدیر شعب لرستان در این مراسم که در حیاط این مدرسه که سال ۱۳۹۹ توسط بانک مسکن و با مشارکت نوسازی مدارس استان ساخته شده گفت: بانک مسکن نسبت به مسائل اجتماعی نگاهی ویژه در سال‌های اخیر به‌خصوص در کمک به مناطق محرم داشته است.

وی افزود: در دنیای امروز دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی به‌خصوص بنگاه‌های اقتصادی نمی‌توانند نسبت به مسائل اجتماعی بی‌تفاوت باشند.

عالی‌پور گفت: اولین مدرسه در سال ۱۳۹۵ و به پیشنهاد سازمان توسعه و نوسازی و تجهیز مدارس کشور در لرستان، مدرسه‌ یک کلاسه در روستای گاوکش شهرستان نورآباد بود که در دستور کار بانک قرار گرفت و در سال ۱۳۹۶ افتتاح شد.

به گفته مدیر استان، ۴۰ دانش‌آموز که یا محروم از تحصیل بودند یا باید مسافت زیادی را تا روستاهای هم‌جوار در سرما و برف بوران طی می‌کردند، در مدرسه شهدای بانک مسکن روستای گاوکش مشغول به تحصیل شدند.

عالی‌پور افزود: نهضت مدرسه‌سازی در لرستان با ساخت و احداث مدرسه شش کلاسه شهدای بانک مسکن در شهرستان الیگودرز در سال ۹۸ ادامه پیدا کرد. این مدرسه مجهز و زیبا در منطقه مسکن مهر این شهرستان با حدود ۴۵۰ دانش‌آموز در دو نوبت پسرانه و دخترانه در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: البته فعالیت مدرسه‌سازی در لرستان به همین‌جا ختم نشده و بعد از حادثه سیل سال ۱۳۹۸ در لرستان مدرسه تخریب‌شده بر اثر سیل روستای وره زرد شهرستان پلدختر با مشارکت بانک مسکن و سازمان توسعه و نوسازی و تجهیز مدارس استان تکمیل شده و در پاییز سال ۱۳۹۹ افتتاح شد که هم‌اکنون حدود ۲۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر در دو نوبت آغاز سال تحصیلی جدید را جشن می‌گیرند.

مدیر لرستان گفت: از زمان افتتاح اولین مدرسه در این استان تاکنون همه‌ساله بانک مسکن بخشی از نوشت‌افزار دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در این مدارس را تأمین کرده است و این اقدام در سال ۹۸ با اهدای ۱۰۰۰ بسته نوشت‌افزار به دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده استان لرستان گسترش بیشتری پیدا کرد.

وی افزود: امسال نیز این روند از سوی بانک مسکن با اهدای حدود ۷۰۰ بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان سه مدرسه شهدای بانک مسکن شهرستان‌های نورآباد، الیگودرز و پلدختر ادامه پیدا کرده است.

سرهنگ صارمی فرمانده بسیج ادارات استان لرستان هم در این مراسم گفت: بانک مسکن جدای از انجام وظایف مالی خود و نقش پررنگ در خانه‌دار کردن مردم انصافاً در عمل به مسوولیت‌های اجتماعی خود حتی بیش از حد انتظار جامعه عمل کرده و همواره حضوری مؤمنانه در عرصه‌های اجتماعی استان داشته است.

فرمانده بسیج ادارات استان افزود: ساخت مدرسه در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته از جمله استان لرستان اقدامی جهادی و خداپسندانه بوده است که باقیات صالحاتی برای مدیران و مجموعه بانک مسکن خواهد بود؛ امیدواریم این نهضت همچنان در این استان محروم توسط بانک مسکن ادامه پیدا کند و همچنین به همه خیرین و بانک‌ها و سازمان‌های دیگر استان تسری بخشد تا دیگر شاهد جا ماندن دانش‌آموزی از تحصیل به علت نبودن امکانات و مدرسه در این استان نباشیم.

احمدی رییس آموزش و پروش شهرستان پلدختر هم با تشکر از حضور مدیر شعب و فرمانده بسیج ادارات استان در پلدختر و مدرسه مجهز شهید ابراهیم گاوکش روستای وره زرد گفت: اقدام خیرخواهانه بانک مسکن در احداث این مدرسه باری سنگین از دوش آموزش‌وپرورش در این منطقه از شهرستان برداشته است.

وی افزود: روستای وره زرد پلدختر از مناطقی بود که ما با مدرسه‌ای تخریب‌شده و غیرقابل استفاده آموزشی در آن مواجه بوده‌ایم و با توجه به دور بودن از مرکز شهر و دسترسی به مراکز آموزشی برای اهالی این منطقه و دانش‌آموزان مشکلاتی به وجود آمده بود که با یاری بانک مسکن بخشی از موانع آموزشی در این منطقه پرجمعیت و محروم در مقطع متوسطه حل شده است.

منبع: پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ