۲۱ آبان ۱۴۰۰ | 18:48
کد خبر : 68775

بیمه آسماری/

بیمه سرقت خودرو چیست؟

با توجه به افزایش قیمت خودروها و تجهیزات آن‌ها در کنار افزایش آمار سرقت خودرو در سال‌های اخیر، یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان خودروها جبران خسارت‌های ناشی از دزدیده شدن ماشین است. در بسیاری موارد سرقت خودرو با آسیب‌های مالی فراوانی همراه است که حتی در صورت پیدا شدن ماشین نیز هزینه‌های زیادی را روی دست صاحب خودرو قرار می‌دهد. از این رو، استفاده از یک بیمه نامه که بتواند این هزینه‌ها را جبران کند یک سرمایه گذاری هوشمندانه به حساب می‌آید.

بیمه سرقت خودرو یکی از پوشش‌های بیمه بدنه خودرو است که توسط بیمه آسماری ارائه می‌شود. با ما همراه باشید تا با جزئیات بیمه سرقت خودرو بیشتر آشنا شویم.

 بیمه سرقت خودرو چیست؟

بیمه سرقت خودرو، یک سرمایه گذاری هوشمندانه

تجربه سرقت خودرو، تجربه ناخوشایندی است که بسیاری از افراد با آن رو به رو شده‌اند یا حداقل شاهد بروز این مشکل برای یکی از نزدیکان خود بوده‌اند. از این رو بسیاری از صاحبان خودرو همواره دچار استرس هستند تا مبادا خودروی آن‌ها به سرقت رود. خصوصاً افرادی که دارای پارکینگ اختصاصی نیستند یا مجبورند در طول رو خودروی خود را دور از محل کار پارک کنند بیشتر با این دغدغه دست و پنجه نرم می‌کنند. از آنجایی که این موضوع ممکن است برای همه افراد رخ دهد، اکتفا به سیستم‌های ضد سرقت خودرو کافی نیست و باید به فکر راه چاره‌ای بود که حتی بعد از رخ دادن سرقت نیز خیال شما را تا حدود زیادی راحت کند.

بیمه سرقت خودرو همان چیزی است که می‌تواند به عنوان یک سرمایه گذاری هوشمندانه خیال صاحبان خودرو را راحت کند. زیرا حتی در صورت دزدیده شدن ماشین و پیدا نشدن آن، می‌توان بخش زیادی از خسارت وارد شده از طریق این بیمه نامه جبران کرد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات بیمه آسماری از بیمه سرقت خودرو بهره مند شوید.

 

سرقت خودرو و پوشش‌های بیمه برای آن

بیمه سرقت خودرو چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه سرقت خودرو در واقع یکی از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه است که به عنوان پوشش سرقت کلی شناخته می‌شود. شما می‌توانید با تهیه بیمه بدنه آسماری از این پوشش بهره مند شوید. این بیمه نامه شامل خسارت ناشی از سرقت خودرو یا خسارت ناشی از آسیب دیدن وسایل اصلی یا وسایل اضافی درج شده در بیمه‌نامه است. در کنار پوشش‌های اصلی بیمه بدنه، شما می‌توانید از پوشش اضافه بیمه بدنه که شامل سرقت قطعات فابریک و غیر فابریک بدون سرقت وسیله نقلیه است نیز استفاده کنید. در ادامه بیشتر با هر یک از انواع بیمه سرقت خودرو آشنا خواهیم شد.

 بیمه سرقت خودرو چیست؟

انواع بیمه سرقت خودرو، سرقت جزئی و کلی

به طور کلی دو نوع بیمه سرقت ماشین وجود دارد که با نام بیمه سرقت کلی و سرقت جزئی شناخته می‌شوند.

بیمه سرقت کلی

همانطور که از نام آن پیداست در بیمه سرقت کلی، شرکت بیمه خسارت خودروی به سرقت رفته را تا سقف تعهدات بیمه نامه به بیمه گذار پرداخت می‌کند. این پوشش شامل خسارت ناشی از سرقت خودرو یا خسارت ناشی از آسیب دیدن وسایل اصلی و اضافی خودرو که در بیمه نامه به آن‌ها اشاره شده است، می‌شود. از آنجایی که بیمه سرقت جزوی از بیمه بدنه است، شما می‌توانید در کنار خسارت سرقت کلی، از خسارت‌های دیگری مانند آتش سوزی، انفجار و صاعقه نیز بهره مند شوید.

بیمه سرقت جزئی

نوع دیگری از بیمه‌های سرقت خودرو مربوط به قطعات خودرو می‌شود. در این موارد خسارت مربوط به سرقت رفتن لوازم فابریک و غیر فابریک ماشین تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. بیمه سرقت جزئی خودرو در واقع جزو پوشش‌های اضافه بیمه بدنه خودرو است. به بیمه سرقت جزئی، بیمه سرقت درجا نیز گفته می‌شود که شامل سرقت لوازم خودرو به صورت جزئی نظیر رینگ، لاستیک یا سیستم صوتی بدون جابه‌جایی خود وسیله نقلیه است.

آسیب به خودرو در هنگام سرقت و پوشش‌های سرقت کلی خودرو

تفاوت بیمه سرقت کلی و جزئی

هر گونه سرقت لوازم فابریک و غیر فابریک خودرو به عنوان سرقت جزئی در نظر گرفته نمی‌شود. در صورتی که کل خودرو به سرقت رود و بعد از پیدا شدن آن تنها وسایل جزئی آن به سرقت رفته باشد، بیمه سرقت از نوع کلی است. اما اگر خودرو جا به جا نشده باشد و لوازم آن به سرقت برود، سرقت جزئی یا درجا است.

چگونه بیمه سرقت خودرو را تهیه کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم، بیمه سرقت خودرو، یکی از پوشش‌های بیمه بدنه خودرو است. بنابراین شما باید برای تهیه بیمه سرقت ماشین، ابتدا بیمه بدنه خودرو را تهیه نمایید. با توجه به پوشش‌های گسترده بیمه بدنه همچون برخورد خودرو با یک جسم ثابت یا متحرک، واژگونی و سقوط خودرو، آتش سوزی، اصابت رعد و برق یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی اصلی همراه آن امروزه استفاده از بیمه بدنه به یک نیاز همگانی تبدیل شده است. با تهیه بیمه بدنه شما از بیمه سرقت کلی نیز بهره مند می‌شوید. اما برای بیمه سرقت جزئی خودرو باید پوشش اضافی آن را فعال کنید. به طور کلی شما با خرید بیمه بدنه می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید و خسارت‌های مربوط به سرقت خودرو را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهید.

سقف بیمه سرقت خودرو

سقف خسارت بیمه سرقت درجا یا جزئی چقدر است؟

از آنجایی که این روزها با توجه به افزایش قیمت خودروها، قیمت لوازم فابریک و غیر فابریک آن‌ها نیز افزایش زیادی پیدا کرده است، باید پوشش بیمه بدنه به گونه‌ای باشد که هزینه‌های سنگین خسارت دزدیده شدن وسایل را نیز پوشش دهد. شما با تهیه بیمه بدنه آسماری می‌توانید از پوشش اضافه سرقت قطعات فابریک و غیر فابریک بدون سرقت وسیله نقلیه حداکثر تا ۲۰% ارزش خودروی خود استفاده نمایید.

فرآیند دریافت خسارت بیمه سرقت خودرو چگونه است؟

در صورتی که اتفاق ناگوار دزدیده شدن خودرو یا لوازم آن برای شما رخ داده است بلافاصله بعد از مراجعه به پزشک باید برای دریافت خسارت بیمه سرقت خودرو خود نیز اقدام کنید. برای اینکار کافی است تا در صورت سرقت جزئی و کلی مورد بیمه، بیمه‌گذار باید بلافاصله مراتب را با ذکر شماره بیمه‌نامه شماره خودرو به مقامات انتظامی اطلاع داده و گزارش تهیه کند. بیمه آسماری در تلاش است تا در سریع‌ترین زمان ممکن براساس توافقات انجام شده در بیمه نامه، خسارت بیمه گذاران خود را پرداخت کند. سرعت بالا در پرداخت خسارت خیال بیمه گذاران را تا حد زیادی راحت می‌کند. اگر در کار بیمه بدنه از بیمه تکمیلی آسماری نیز استفاده می‌کنید می‌توانید لیست مراکز طرف قرارداد بیمه آسماری را به صورت آنلاین مشاهده کنید و معرفی نامه آنلاین دریافت کنید.

بیمه آسماری بهترین بیمه بدنه خودرو

در این مقاله با بیمه سرقت خودرو و انواع آن آشنا شدیم. شما می‌توانید برای جبران خسارت‌های ناشی از سرقت کلی و جزئی خودرو از خدمات بیمه بدنه آسماری استفاده نمایید. بیمه بدنه آسماری بهترین بیمه بدنه خودرو در مناطق آزاد است که بالاترین سقف پرداخت خسارت و پرداخت خسارت در اسرع وقت از مزایای آن محسوب می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه بیمه بدنه خودرو آسماری درخواست مشاوره خود را ثبت کنید یا از طریق تماس با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۴۱۷ با کارشناسان آسماری ارتباط برقرار کنید و پاسخ سؤالات خود در مورد بیمه سرقت خودرو را دریافت نمایید.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ