۱۸ آبان ۱۴۰۰ | 19:09
کد خبر : 68505

رکورد شکنی صندوق بیمه معدن در هفت ماه امسال؛

صندوق بیمه معدن در ۷ ماه امسال دو برابر سال قبل بیمه نامه صادر کرد

صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، تحت راهبری ایمیدرو طی هفت ماه امسال بیش از دو برابر رقم کل سال گذشته بیمه نامه صادر کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مهر ماه جاری، ارزش بیمه نامه های صادره به ۹۵۵ میلیارد تومان رسید در حالی که در کل ۱۲ ماه سال قبل، ۴۷۵ میلیارد تومان بیمه نامه صادر شده بود.
همچنین با توجه به بیمه نامه های آماده صدور، پیش بینی می شود رقم کل در پایان امسال به مرز ۲هزار میلیارد تومان برسد. ارزش این بیمه نامه ها که مصوبات بانک (عامل) و هیات مدیره صندوق را دارد به ۱۸۲۰ میلیارد تومان می رسد. در این میان بیشترین ارزش بیمه نامه مربوط به واحدهای فلوتاسیون, استخراج آهن و مس و پس از آن پیمانکاران استخراج است.
از سوی دیگر روند سال های گذشته به این سو به گونه ای بوده که این صندوق شاهد کاهش مانده مطالبات شده و در سال جاری مطالبات جدیدی اضافه نشده است.

وصول مطالبات به اندازه کل سال ۹۹
علاوه بر این، در مدت هفت ماه امسال صندوق، ۱۱ میلیارد تومان وصول مطالبات داشته که این رقم برابر با کل عملکرد وصول مطالبات سال ۹۹ بوده است.
صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، از دی ماه ۹۶ که روند افزایش سرمایه را طبق برنامه ای مدون آغاز کرد سرمایه این نهاد از ۱۱۰ میلیارد به ۱۴۲ میلیارد و سپس به ۵۰۰ میلیارد رسید. در نهایت این نهاد در حال تسهیل شرایط و عملی کردن افزایش سرمایه ۱۶۰۰ میلیارد تومانی تا پایان سال جاری است.
صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، از شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو است و به منظور پوشش بیمه ای و تقویت جایگاه بخش خصوصی در حوزه معدن و صنایع معدنی فعالیت دارد.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ