۱۸ آبان ۱۴۰۰ | 19:05
کد خبر : 68496

خبر خوش برای سهام داران

افزایش بیش از ۱۶۰۰ درصدی سهام ایران‌خودرو دیزل

معاون اقتصادی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از افزایش ۱۶۳۱ درصدی سهام ایران‌خودرو دیزل با رای سهام داران در مجمع عمومی فوق‌العاده روز گذشته این شرکت خبر داد.

به گزارش برداشت روز، شهاب‌الدین شمس گفت: برمبنای تصمیم سهام داران ایران‌خودرو دیزل، سرمایه این شرکت از ۴،۹۸۹ میلیارد ریال به ۸۶،۳۶۱ میلیارد ریال افزایش یافت.
وی اضافه کرد: براساس تصمیمات این مجمع، در مرحله نخست از مبلغ ۴،۹۸۹ میلیارد ریال به ۳۶،۳۶۱ میلیارد ریال (حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال) از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و مرحله دوم از ۳۶،۳۶۱ میلیارد ریال به ۸۶،۳۶۱ میلیارد ریال (حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال) از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهام داران اجرا خواهد شد.
شمس از آغاز اجرای مرحله نخست این افزایش سرمایه از روز گذشته خبر داد و گفت: پس از دریافت مجوز ثبت از سازمان بورس و اوراق بهادار و ثبت شرکت‌ها، اعمال خواهد شد؛ مرحله دوم نیز بلافاصله پس از ثبت سرمایه با برگزاری جلسه هیات مدیره و انجام تشریفات قانونی اجرایی خواهد شد‌.
معاون اقتصادی ایران‌خودرو این اقدام را عاملی برای اصلاح ساختار مالی و خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت شرکت ایران‌خودرو دیزل دانست و گفت: عملکرد شش ماهه امسال ایران‌خودرو دیزل، حکایت از رشد سودآوری و خروج از زیان‌دهی این شرکت دارد که افزایش سرمایه مصوب نیز عاملی در جهت بهبود و افزایش ارزش بازار و همچنین سودآوری این سهم ارزیابی می‌شود. وی تصریح کرد: ایران خودرو دیزل در شش ماهه نخست امسال به ۲،۷۶۳ میلیارد سود دست یافته است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته در وضعیت زیان ۳،۴۸۹ میلیارد ریال قرار داشته است.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ