۱۷ آبان ۱۴۰۰ | 18:45
کد خبر : 68372

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن:

گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در این بانک از رشد ۲۴۹ درصدی برخوردار است

دکتر علی خورسندیان اظهار داشت: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در 7 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 249 درصد، رشد داشته است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، این مدیر ارشد بانکی بیان داشت: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی که در ۷ ماهه سال گذشته در حدود ۳۱ هزار میلیارد ریال بوده در همین بازه زمانی در سال جاری به رقم ۱۰۸ هزار و ۸۹۶ میلیارد ریال رسیده است.

دکتر خورسندیان همچنین از افزایش میزان وصول مطالبات در این بانک خبر داد و افزود: بنا بر گزارش عملکرد ۷ ماهه امسال، میزان وصول مطالبات، علیرغم تداوم رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا و اثرات آن بر کسب و کارها و محدودیت ها و مشکلاتی که تحریم ها بر فضای اقتصادی و بانکی کشور تحمیل کرده است، از افزایش ۹۶ درصدی برخوردار است.

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن با اشاره به رشد ۹۲ درصدی در میزان پرداخت های این بانک به واحدهای صنعتی و معدنی عنوان داشت: با عملکرد مناسب مجموعه بانک صنعت و معدن در بخش ستاد و به خصوص شعب این بانک در افزایش مانده سپرده های چهارگانه و رشد ۸۳ درصدی در این شاخص، توانستیم عملکرد مناسبی در بخش اعطای تسهیلات داشته باشیم و با وجود محدودیت منابع به بخش زیادی از تعهدات خود عمل نماییم و قدم های مثبتی در افزایش سرمایه گذاری در بخش تولید و اشتغال کشور برداریم.

دکتر خورسندیان همچنین از افزایش ارایه خدماتی همچون صدور ضمانتنامه های ریالی در این بانک سخن گفت و اعلام داشت: میزان صدور ضمانتنامه های ریالی در مدت ۷ ماهه امسال نسبت به سال گذشته، رشد ۵۶ درصدی را نشان می دهد.

 

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ