۱۲ آبان ۱۴۰۰ | 18:41
کد خبر : 67883

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی:

امیدواریم خراسان جنوبی قطب تولید زغال‌سنگ کشور شود

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی گفت: امیدواریم با تلاش شرکت‌هایی چون شرکت پرورده طبس و هولدینگ شستا به زودی استان خراسان جنوبی به عنوان قطب تولید زغال‌سنگ کشور مطرح شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، علی رستمی در جلسه شورای اداری شرکت زغال‌سنگ پرورده طبس اظهار داشت: برای اولین بار است که مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این شرکت حضور یافته که حضور ایشان بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی افزود: اهمیت پروژه زغال‌سنگ پرورده طبس این است که با همت و توان متخصصین داخلی احداث شده است و این کار ارزشمند بدون خارج شدن ارز از کشور به نتیجه رسیده و افتخاری برای این شرکت، هولدینگ تاسیکو و شستا بدست آمده است.

رستمی با تأکید بر اینکه تولید داخلی باید همواره مورد توجه همه مردم و مسئولین کشور باشد، گفت: توجه به تولید داخلی به معنی بها دادن به نسل جوان است چرا که با حمایت از جوان ایرانی می‌توانیم برای ساختن بهترین تجهیزات در داخل کشور اقدام کنیم.

وی افزود: در این پروژه با میدان دادن به جوانان عزیز پروژه مهمی را از ابتدا تا انتها در داخل کشور اجرا کردیم و از خروج ارز جلوگیری شده است.

مدیرعامل شستا گفت: شرکت زغال‌سنگ پرورده طبس همان‌طوری که در بومی‌سازی تولید سرآمد است، باید در حفظ نیروی انسانی نیز سرآمد باشد.

رستمی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ استان خراسان جنوبی در حوزه صنایع معدنی گفت: امکان سرمایه گذاری شستا تا ۵۰ هزار میلیارد تومان در حوزه صنایع معدنی وجود دارد و فرصت ارزشمندی برای استان فراهم شده است که از این ظرفیت بهترین استفاده صورت گرفته و برای توسعه معادن تحول اساسی بوجود آوریم.