۰۵ آبان ۱۴۰۰ | 18:31
کد خبر : 66875

عرضه موفق ملی مس در رینگ صادراتی بورس کالا؛

مس کاتد صادراتی در رقابت خریداران معامله شد

امروز در تالار صادراتی بورس کالای ایران، عرضه ۲۰۰۰ تن کاتد مس شرکت ملی صنایع مس ایران با تقاضا و رقابت خریداران مواجه شد و نهایتا این محموله ۱.۲۹ درصد بالاتر از نرخ پایه معامله شد؛ این اولین محموله صادراتی مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران است که با معامله در بورس کالا به بازارهای هدف صادر می شود.

به گزارش برداشت روز، قیمت پایه محموله مذکور ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار و ۸۴۵ ریال بود که در نتیجه رقابت ایجاد شده و تقاضای ۴۵۰۰ تنی ثبت شده به ۲ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۴۹ ریال افزایش یافت.

به عقیده کارشناسان گسترده شدن دامنه حضور خریداران، ایجاد رقابت و شفافیت، کاهش ریسک نکول و اطمینان از تسویه فروش محصول صادراتی با وجود تحریم ها از جمله مزایای صادرات کالاها از مسیر بورس کالای ایران است که در صورت تسهیل روند نقل و انتقالات مالی و مراودات تجاری از این بستر، ایران می تواند به مرجع قیمت های منطقه ای در برخی کالاها تبدیل شود.

انتظار می رود با استقبال از خریدهای صادراتی آلومینیوم، پی وی سی و میلگرد و این بار مس کاتد، شاهد ترغیب سایر تولیدکنندگان محصولات فلزی و پتروشیمی برای استفاده از رینگ صادراتی بورس کالا جهت صادرات محصولات آنها باشیم.