۳۰ مهر ۱۴۰۰ | 18:21
کد خبر : 66283

بانک توسعه تعاون آمادگی تامین مالی بخش های مختلف صادرات کشور را داراست

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون بر آمادگی تامین مالی بخش های مختلف صادرات کشور از جمله تولید کنندگان، حمل و نقل زمینی و دریایی تاکید ورزید.

به گزارش برداشت روز، سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون ضمن گرامیداشت روز ملی صادرات اظهار داشت: صادرات هر کشور به عنوان یکی از مهمترین مولفه های توانمندی اقتصادی کشور مطرح است.وی افزود: این که میزان کالاها یا خدماتی افزون بر میزان مصرف داخلی اقتصاد تولید گردند، امکان صادرات کالا یا خدمات را فراهم نمی سازد، بلکه کیفیت و نحوه مناسب ارائه کالا و خدمات برای کشورهای مقصد در موفقیت صادرات حائز اهمیت است.

فتاحی با اشاره به راهبردهای دولت جدید در افزایش تعامل با کشورهای همسایه و منطقه گفت: رویکرد دولت جدید می تواند در افزایش تولید و اشتغال موثر باشد و این راهبرد می تواند محرک و انگیزه ای قوی برای صنایع و مشاغل گوناگون تلقی گردد. فتاحی گفت: در فرآیند صادرات، بخش های مختلف اقتصادی از جمله واحدهای تولیدی، حمل و نقل، گمرک، استاندارد، بهداشت، ارکان مالی، بانکی و دیپلماسی وظایفی مهم بر عهده دارند و انسجام بخش های مختلف برای اجرای موفق فرآیند الزامی است. وی در تبیین خدمات بانکی قابل ارائه به صادر کنندگان گفت: نظام بانکی می تواند با پذیرش خدمات مالی و بانکی به صادر کنندگان موجب انتقال ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد گردد و به صورت سیستمی باعث ایجاد تعادل در تراز ارزی کشور گردد.

وی تامین مالی ایجاد و توسعه زیرساخت های مورد نیاز صادرات به ویژه بنادر، راه های مواصلاتی و مناطق ویژه اقتصادی را از خدمات شبکه بانکی به صادر کنندگان اعلام نمود و گفت: بانک توسعه تعاون تاکنون ارتباطات و تعاملاتی با بخش های حمل و نقل و ناوگان باری و دریایی کشور داشته است و تامین مالی بانک در بروزرسانی ناوگان حمل و نقل کشور برای صادرات به مقاصد دور و نزدیک اثربخش بوده است. فتاحی به حضور برندهای مطرح در بخش تعاون اشاره نمود و گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی بازدیدهایی که از قابلیت های تعاونی ها در نمایشگاه های مختلف داشته اند، بر توان صادراتی تعاونگران صحه گذاشته اند.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون به آمار تسهیلاتی بانک در بخش بازرگانی به میزان ۴۵ هزار میلیارد ریال طی دو سال و نیم اخیراشاره کرد و نیز گفت: همکاران بانک از توانمندی و تجربه کافی در عملیات ارزی برخوردار هستند و صدور حوالجات ارزی و اعتبار اسنادی و انواع خدمات ارزی در واحدهای ارزی بانک قابل ارائه است. فتاحی گفت: بانک توسعه تعاون در مناطق راهبردی و مستعد صادرات کشور از جمله چابهار، بندرعباس، ماکو، بوشهر و همه استانهای مرزی که مبادلات تجاری گسترده دارند خدمات شعبه ای ارائه می کند و با گسترش تعاملات بانک با واحدهای فعال در حوزه صادرات، نقش بانک در این موضوع مهم اقتصادی پررنگ تر می شود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ