۳۰ مهر ۱۴۰۰ | 16:07
کد خبر : 66264

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۶۰درصدی بیمه کوثر

سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه‌ ای در تاریخ 28 مهر 1400، مجوز افزایش سرمایه 160 درصدی این شرکت را صادر کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، منبع اصلی تامین این افزایش سرمایه سود انباشته شرکت است و بخشی از منابع آن نیز از محل سایر اندوخته‌های شرکت تامین می‌شود.

نوید خاندوزی خاطرنشان‌کرد: پس از فراهم شدن مقدمات این کار، انجام محاسبات و تهیه اسناد در شرکت، هیات‌مدیره در تاریخ ۲۲ شهریور سال‌جاری گزارش خود را در خصوص توجیه افزایش سرمایه به همراه اظهارنظر بازرس قانونی به سازمان بورس تسلیم کردیم.

وی ضمن تبریک این دستاورد به سهام‌داران، کارکنان، مشتریان و همه ذی‌نفعان شرکت تصریح‌ کرد: طبق این مجوز، بیمه کوثر می‌تواند تعداد ۱۰هزارو۴۰۰میلیون سهم به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰ تومان به سرمایه قبلی شرکت معادل ۶۴۸میلیارد و ۵۰۳میلیون و ۶۲هزار تومان اضافه کند. به این ترتیب با رسیدن سرمایه شرکت به مرز یک‌هزارو۷۰۰میلیارد تومان ما به یکی از شرکت‌های بزرگ بورسی به ویژه در بخش خدمات بیمه تبدیل خواهیم شد.

مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر اظهارکرد: این افزایش سرمایه علاوه بر اصلاح ساختار مالی می‌تواند بر بهبود نسبت توانگری بیمه کوثر اثر مثبت داشته باشد و به ارتقای آن بینجامد. از سویی با بزرگ‌تر شدن شرکت و تقویت بنیه مالی آن، قدرت پذیرش ریسک بیمه کوثر بالاتر می‌رود و می‌تواند با قدرت و اختیار بیشتری در بازارهای مستقیم و اتکایی فعالیت کند.

نوید خاندوزی از عملیاتی شدن افزایش سرمایه در نیمه اول آبان‌ماه خبرداد و افزود: آگهی دعوت به مجمع فوق‌العاده برای تصویب افزایش سرمایه ۱۶۰درصدی شرکت نیز طی روزهای آتی منتشر می‌شود.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ