۱۲ مهر ۱۴۰۰ | 11:10
کد خبر : 64472

درآمد ناشی از سرمایه‌گذاری بیمه کوثر فراتر از پیش‌بینی

شرکت بیمه کوثر توانست نزدیک به دو برابر بیش از سود پیش‌بینی‌ شده ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها را در 6 ماهه نخست سال1400 محقق کند.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی و اعلام مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری بیمه کوثر، با توجه به بازدهی مناسب سرمایه‌گذاری‌های بیمه کوثر در ۶ماهه نخست سال‌جاری، انتظار داریم امسال نیز همچون گذشته، سوداوری خوبی را در این بخش برای سهام‌داران شرکت محقق کنیم.
نوید خاندوزی یاداورشد: شرکت بیمه کوثر سال گذشته سومین شرکت سوداور صنعت بیمه بود و در سال ۱۳۹۹ به واسطه رونق بازار سرمایه عملکرد خوبی را ثبت کرد.
نوید خاندوزی با اشاره به اینکه نمی‌توان پیش‌بینی قطعی درباره شرایط بازار بورس در ۶ماهه دوم سال داشت، گفت: اگر بازار جریان خوب و نرمالی را داشته باشد امسال هم سال خوبی برای بیمه کوثر در این بخش خواهد بود.
وی با بیان اینکه شرکت بیمه کوثر سرمایه‌گذاری‌های خوب و مطمئنی را انجام داده است که در عین ریسک پایین، سود مناسبی را نیز به ارمغان خواهد آورد، افزود: برگزاری مجامع شرکت‌های غدیر و نفت وگاز پارسیان در نیمه دوم سال‌جاری تاثیر بسزایی در صورت‌های مالی شرکت خواهد شد.
وی اعلام دقیق میزان سود ۶ماهه و برنامه شرکت در این زمینه را با توجه به محدودیت‌های سازمان بورس در زمینه افشای اطلاعات به آینده نزدیک موکول کرد و گفت: اگر وضعیت بازار سرمایه مانند ۶ماه نخست امسال خوب و با منطقی مناسب پیش برود انتظار داریم به بازدهی مناسبی از محل سرمایه‌گذاری‌های شرکت دست یابیم.