۱۰ مهر ۱۴۰۰ | 19:35
کد خبر : 64247

ال جی/

ساخت جامعه‌ای فراگیر ازطریق فناوری اطلاعات

به‌عنوان سازمانی که همیشه دغدغه‌ی اثرگذاری مثبت در جامعه را دارد، ال‌جی به‌خوبی با مسئولیت‌های اجتماعی خود آشناست و برای تحقق‌ آن‌ها تلاش می‌کند. یکی از جدیدترین اقدامات این شرکت کره‌ای نیز ایجاد بستری مناسب برای دسترسی تمام افراد جامعه به محصولات و خدمات ال‌جی است. برای این منظور نیز گروهی برای مشاوره با حضور کارشناسان و افراد توان یاب، تشکیل داده تا با همفکری هم راه‌های دسترسی به لوازم‌خانگی ال‌جی را برای طیف گسترده‌ای از افراد جامعه هموار سازند.

به گزارش برداشت روز، به‌عنوان یکی از پایه‌های اصلی مشارکت اجتماعی، ال‌جی سرمایه‌گذاری کلانی روی نسل‌های آینده، با طراحی برنامه‌های اختصاصی برای کمک و پشتیبانی رهبران آینده انجام داده تا نقاط قوت، توانائی‌ها و مهارت‌هایشان را در دنیای واقعی تقویت کند.

از سال ۲۰۱۱ میلادی ال‌جی میزبان برنامه «چالش اطلاعات فناوری بین‌المللی برای جوانان دارای معلولیت» (GITC) بوده است. این برنامه درواقع محفلی برای جوانان توان یاب است تا بتوانند از مهارت‌های IT خود در محیط کار واقعی استفاده کنند.

اولین جلسه از این برنامه به‌طور کامل به‌صورت آنلاین برگزار شد. هدف از این کار نیز این بود تا جوانان بیشتری از سراسر جهان امکان حضور در این برنامه‌ی چالشی را داشته باشند. شرکت کنندگان می توانستند با هر نوع وسیله‌ی ارتباطی اعم از لپ‌تاپ و کامپیوتر گرفته تا موبایل و تبلت در این برنامه‌ی آنلاین حضور داشته باشند.در ماه ژوئن (تیره ماه) نزدیک به ۵۰۰ نفر از ۱۴ کشور جهان به‌صورت آنلاین گرد هم جمع شدند تا در مرحله‌ی مقدماتی به رقابت با یکدیگر بپردازند. از این تعداد حدود ۸۰ نفر موفق شدند به مرحله‌ی پایانی در ماه اکتبر (مهر) برسند.داوطلبین در یک چالش چهار مرحله‌ای برای نمایش برتری مهارت‌های کامپیوتری خود باهم رقابت می‌کردند. این چهار مرحله شامل جست‌وجوی عکس و متن پیشرفته (eLifeMap)، پاور پوینت و اکسل مایکروسافت (eTool)، تولید و ویرایش محتوای ویدئویی (eContent) و کدنویسی و برنامه‌نویسی (eCreative) بود.